Silmaarsti juurde pääsemiseks tuleb oodata mitu kuud

Foto: ERR

Silmaarstile pääsemiseks tuleb oodata mitu kuud, mis sunnib silmahädadaega patsiente pöörduma oma muredega eranditult erakorralise medistiini osakonda (EMO).

Põhja-Eesti patsiendid suunatakse Ida-Tallinna keskhaiglasse, kus näiteks viimase ööpäeva jooksul on käinud abi saamas 74 patsienti. Digiregistratuuri järgi aga pääseb haigekassa uue lepingupartneri.

Tallinna kesklinnas silmaarsti teenust osutava Sillamäe tervisekeskuse arsti vastuvõtule ka homme, helistades aga selgub, et info ei vasta tõele.

24-a aastane noormees otsis abi Ida-Tallinna Keskhaigla erakorralise metsitsiini osakonnast sel nädalal abi juba teist korda, ta läheks nagu kord ja kohus silmaarsti juurde aga valutavad silmad ei lase jaanuari lõpuni oodata. "
Peaaegu kaks nädalat on täis ja iga päevaga läheb aina hullemaks," ütles ta.

Ka "Aktuaalne Kaamera" proovis eksperimendi korras haigekassa Tallinnas tegutsevate lepingupartnerite juurde silmaarsti aega saada, kuid selgus, et esimene vaba aeg on jaanuaris.

Ida-Tallinna Keskhaigla silmapolikliiniku juhataja Katrin Hannus ütles ERR-ile, et
visiite on liiga vähe.

"See võiks toimida nii nagu Soomes, kus on olemas tervisekeskused, et kui patsiendil on mure, läheb ta kõigepealt sinna tervisekeskusesse, kus keskuse arst vaatab ta üle ja selekteerib, on see siis erakorralist lähenemist nõudev haigus või kannatab see oodata ja kui kaua see kannatab oodata. Saatekiri kindlasti selekteeriks nad ära."

Haigekassa partnersuhete osakonna juhataja Marko Tähnas: "Erakorralist abi peab kindlasti EMO-st saama, sellega ma olen nõus ja sellega on ka haigekassa nõus aga kui nüüd on vaja silmaarsti juurde minna /.../, jah, silmaarsti teenust on vaja ja sellepärast me ka erakliinikuid läbi hanke otsisime ja leidsime."

Ida-Tallinna keskhaiglas on erakorraliste silmapatsientide arv viimaste aastatega kolmekordistunud.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: