Kindral Riho Terras asub tööle kaitsetööstusettevõttes Milrem Robotics

Kaitseväe endine juhataja, kindral Riho Terras liitub Milrem Roboticsiga, kus asub juhtima ettevõtte kaitsedivisjoni.

Terrase peamisteks kohustusteks on Milrem Roboticsi rahvusvahelise äri arendamine ning ettevõtte strateegilise uurimis- ja arendustöösse lõpptarbija spetsiifilise oskusteabe toomine, edastas Business Wire.

Kindral Terrase tugev taust ja kogemused aitavad ettevõttel suurendada rahvusvahelist tuntust ja arendada meeskondi üle maailma, ütles Milrem Roboticsi tegevjuht ja omanik Kuldar Väärsi.

"Ma olen seitsme aasta jooksul kaitseväe juhina omandanud märkimisväärseid teadmisi ja loonud rahvusvahelise võrgustiku NATO ja Euroopa Liidu sõjaväekomitee liikmena," ütles Terras.

Terras töötas Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ajal ka Euroopa kaitsetööstuse ja Euroopa Liidu riikide alalise kaitsekoostöö (PESCO) loomiseks.

Terras märkis, et Eesti on viimase kümne aasta jooksul suutnud rajada nüüdisaegse kaitsetööstuse koos murranguliste lahendustega, nagu Milrem Roboticsi THeMIS mehitamata maismaasõiduk.

Viie aasta jooksul plaanib Milrem Robotics kõvasti laieneda ning jaanuaris avati tütarettevõte Rootsis.

Möödunud aasta lõpus ütles Väärsi BNS-ile, et ettevõte asutatakse Örnsköldsvikis, kus asub maailma suuruselt kolmanda relvatootja BAE Systemsi kontor. Kuna viimane on erinevatel põhjustel pooled insenerid koondanud, näeb Milrem Robotics seal väärtuslikku inseneride baasi, kelle kompetentsi Eesti arenduste juurde tuua.

Väärsi sõnul on mehitamata maismaasõidukite turg praegu "eksponentsiaalse kasvu alguses", ning ettevõtte töötajate arv kasvab praegusel 85-lt enam kui 130 inimeseni.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: