Naiste tugikeskusel tuleb riigirahale ise lisa juurde otsida

Foto on illustreeriv.
Foto on illustreeriv. Autor/allikas: Flickr Creative Commons/European Parliament

Esmaspäeva pärastlõunal lõppeb sotsiaalkindlustusameti (SKA) hange, millega otsitakse naiste tugikeskuste teenuse osutajat ja mille avalikustamisel teatas SKA, et naiste tugiteenuste pakkumise rahastus on kõigis maakondades suurenenud, kuid päris nii see aga Tähtvere avatud naistekeskuse juhi Pille Rivese sõnutsi pole.

Aastatel 2017–2018 pakkus naiste tugiteenust Tartumaal naiste tugi- ja teabekeskus, kes küsis kahe aasta peale 126 000 eurot ehk hindas aasta eelarveks 63 000 eurot, SKA märkis hankes, et Tartumaal kulub eeldatavasti aastas naiste tugiteenuste pakkumiseks hoopis 80 000 eurot, kirjutab Tartu Postimees.

Rivese sõnul jäid naised kahe aastaga ilma 34 000 euro väärtuses tugiteenustest, mis on ümmarguselt 1000 nõustamistundi, samuti ei kata 63 000 eurot ohvrite vajadusi Tartumaal ära.

SKA uus Tartumaa hange eeldab naiste tugikeskuse aastaseks kuluks 75 000 eurot, mis on küll eelmise hanke võitja pakkumusest suurem, kuid samas on SKA hanke eeldatavat hinda 5000 euro võrra vähendanud.

SKA ohvriabi ja ennetusteenuste osakonna peaspetsialist Andrea Kink ütles, et eelarve kasvu saab vaadata üksnes lepingute hindade, mitte eeldatava maksumuse pinnalt ehk kui 2016. ja 2017. aastal võeti piirkondade eelarve jaotamisel arvesse elanike arvu ja koosseisu, siis uues hankes on arvestatud ka lähisuhtevägivalla juhtumite arvu piirkonnas.

Naiste tugi- ja teabekeskuse juhatuse liige Pille Tsopp-Pagan ei soostunud selgitama, miks nad tegid 2017. ja 2018. aasta hankel alapakkumise, kuid ei pea õigeks kahelda riigi oskuses piirkonniti raha eraldada.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: