Teised kütusemüüjad viisid samuti hinna üle 1,4 euro piiri

{{1539165600000 | amCalendar}}
Foto: (Foto: ERR)

Ka teised suuremad kütusemüüjad tõstsid kolmapäeva lõunaks bensiini 95 ja diislikütuse liitrihinna üle 1,4 euro. Esimesena tegi seda teisipäeval Olerex.

Enamikus tanklates maksab bensiin 95 kui ka diislikütus nüüd 1,439 eurot liiter.

Eesti autokütuse hinnarekordid pärinevad 2012. aasta 9. aprillist, kui bensiini hind tõusis tasemele 1,459 eurot liitrist. Diislikütus maksis sama aasta 27. märtsil sarnaselt kolmapäevaga 1,439 eurot.

Kuna nafta maailmaturu hind võib Iraani sanktsioonide ja Venezuela tootmise kokkukukkumise tõttu jätkuvalt tõusta, kallineb kütus tõenäoliselt veelgi.

"Kahjuks prognoositakse, et halvimatel juhtudel võib see hind ületada 100 dollari barrelst. Täna on see hind 84 peal ja kui nüüd mõelda, et see kõige halvem stenaarium realiseerub, et naftat jääbki turul vähemaks Iraani sankstioonidest tulenevalt, siis kahjuks meie hinnad 100 dollari barreli hinna juures kipuvad minema sinna üle 1,60 või üle 1.70 euro isegi," rääkis Alexela juhatuse liige Alan Vaht.

Vaht ütles, et diislikütuse puhul me juba täna kordame absoluutset rekordit. Bensiin aga oleks pidanud olema tanklates ammu kallim, kuid kütesmüüjad venitasid siin viimase hetkeni.

Õliühingu hinnangul on meil maksud hetkel tasakaalust väljas, arvestades meie elatustaset ja konkurentsivõimet naaberriikidega.

Kütuse hind. Autor: (Siim Lõvi/ERR)

Allikas: ERR, BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: