Ratas taunis EKRE poliitiku sõnu Kõlvarti kohta ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Toomas Sildami intervjuu peaminister Jüri Ratasega
Toomas Sildami intervjuu peaminister Jüri Ratasega Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Peaministri ja Keskerakonna esimehe Jüri Ratase hinnangul tallavad EKRE poliitiku Mart Saarso sõnad Mihhail Kõlvarti aadressil jalge alla meie vaba riigi alusväärtusi.

"Meie armas Eesti Vabariik on rajatud vabadusele, õiglusele ja õigusele. Me ei saa oma saja-aastase riigi aluseid rakendada valikuliselt. Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna liikmete väljaütlemised ründavad neid põhimõtteid üha raevukamalt, muutudes aina tigedamaks ja inimvaenulikumaks. Poliitikute argumentide asemel alandavad nad ametikaaslasi isiklikult ning inimeste ilmavaate asemel otsivad nad vigu igaühe eripärades," kirjutas Ratas sotsiaalmeedias.

Ratase sõnul on Mihhail Kõlvart Tallinna elanike poolt suure toetusega enda esindajaks valitud ning ta töötab igapäevaselt linnavolikogu esimehena kõigi Eesti kogukondade nimel.

"Mihhail ega ükski teine Eestimaa elanik ei pea taluma isiklikke solvanguid oma päritolu, vanuse, soo või mistahes muu tunnuse pinnal. Eesti Vabariigi põhiseaduse paragrahv 12 rõhutab, et kõik me oleme seaduse ees võrdsed. Põhiseadus ei luba kedagi diskrimineerida rahvuse, rassi, nahavärvuse, soo, keele, päritolu, usutunnistuse, poliitiliste või muude veendumuste, samuti varalise ja sotsiaalse seisundi või muude asjaolude tõttu. Samu põhimõtteid rõhutab Eesti Vabariigi iseseisvusmanifest kõigile Eestimaa rahvastele. Mul on võimatu mõista käitumist, millega EKRE poliitikud tallavad jalge alla meie vaba riigi alusväärtusi," kirjutas Ratas.

ERR-i uudisteportaal kirjutas neljapäeval, et EKRE ridades riigikogusse kandideeriv Mart Saarsod häiris Kõlvarti tegevus seoses sinimustvalge lipu mittelubamisega volikogu saali sedavõrd, et ta kirjutas sotsiaalmeedias postituse: "See asiaat on täiesti sobimatu sinna saali." EKRE esimees Mart Helme on ERR-ile öelnud, et Mart Saarsost võib saada erakonna teine number Hiiu-, Lääne- ja Saaremaal eelseisvatel riigikogu valimistel.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: