Kõlvart lõi liputüli lahendamiseks ekspertrühma

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Mihhail Kõlvart Autor/allikas: Aurelia Minev/ERR

Tallinna linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart kutsus kokku ekspertide töörühma, et lahendada volikogu saali suure Eesti lipu paigutamise teemal puhkenud vaidlus.

"See väiklane arutelu riivab mind ja mu õiglustunnet. Arvan, et see on kahjulik ka volikogu mainele. Asi pole ju ainult lipus, mis tegelikult on olemas laualipu kujul volikogu saalis, suure riigilipu kujul hoone fassaadil ja samuti volikogu esimehe kabinetis. Asi pole isegi selles, kellel on õigus, asi on selles, et me anname avalikkusele signaali, et volikogu, Eesti Vabariigi pealinna esinduskogu, ei suuda riigi sümboli kohtlemisel väärikat lahendust leida," ütles Kõlvart neljapäeval Tallinna linnavolikogus peetud kõnes, mille linnavalitsuse pressiteenistus edastas.

Liputülis nõuavad opositsioonilised Reformierakonna ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) saadikud Eesti lipu paigutamist volikogu istungite saali, Kõlvart aga väidab, et seda ei ole võimalik ruumipuuduse tõttu saali korrektselt mahutada.

Kõlvart kutsus neljapäeval kõiki poliitikuid üles ka hoiduma vastandumisest ning tegelema rohkem asja sisuga. "Vastandamine ei vii edasi. Kui ma tahaksin vastandamisega kaasa minna, siis ma rõhutaks, et suurt riigilippu ei ole siin saalis lihtlabasel ruumipuudusel, just sel põhjusel, et Reformierakonna juhitav koalitsioon otsustas kümne aasta eest riigikogus, et Keskerakonna mõju vähendamiseks on vaja Tallinna linnavolikogu saadikute arv kasvatada 63-lt volinikult 79-le," nentis Kõlvart.

Kõlvarti kokku kutsutud töörühm, kuhu kuuluvad Eesti Lipu Seltsi esimees Jüri Trei, riigikantselei sümboolikanõunik Gert Uiboaed, Tallinna Linnaarhiivi juhataja Küllo Arjakas ja linnavolikogu istungite saali kujundusprojekti autor, arhitekt Siiri Nõva, annab oma seisukoha järgmisel nädalal.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: