Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Sisevalimistel Saarsole kaotanud Helme sai siiski EKRE Läänemaa esinumbriks

{{1539667020000 | amCalendar}}
Mart Saarso. Erakogu
Mart Saarso. Erakogu

Tallinna volikogu liige, Suure-Lähtru mõisa perenaine Moonika Helme kaotas pühapäeval EKRE sisevalimistel jahikapten Mart Saarsole, ent läheb siiski valimistele erakonna esinumbrina Lääne-, Hiiu- ja Saaremaa ringkonnas.

Oluliselt muudetud hommikust uudist, kus viitega ajalehele Meie Maa kirjutasime, et Saarso sai esinumbriks.

EKRE Läänemaa piirkonna juht Hardi Rehkalt ütles ajalehele Lääne Elu, et Saarso sai sisevalimistel rohkem hääli kui Helme, ent sellest hoolimata sai Helme endale piirkonna esinumbri koha. Seda põhjusel, et EKRE valimiskorra järgi hääletatakse eraldi iga ringkonna kolm esinumbrit. Hääletus oli salajane.

EKRE aseesimehe Martin Helme sõnul ütleb partei volikogus vastu võetud kord, et kandidaatide järjestuse määramiseks ringkonnas korraldatakse esimese, teise ja kolmanda positsiooni kohta igaühe puhul eraldi hääletus.

"See tähendab, et igale kohale pannakse üles kandidaat või kandidaadid. Et esimesele kohale kandideeris ainult kandidaat - Helle-Moonika Helme – ja ta sai poolthääli rohkem kui vastuhääli, siis valiti ta esimesele kohale. Teisele kohale oli samuti ainult üks kandidaat - Mart Saarso - ja temagi sai poolthääli rohkem kui vastuhääli ning osutus seega valituks teisele kohale", rääkis Helme ERR-ile. "Ehkki Saarso sai rohkem poolthääli kui Helme, ei toimu kehtiva korra järgi ümberjärjestamist."

Saarso pakkus eelmisel nädalal kõneainet sellega, et nimetas keskerakondlasest Tallinna linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvartit asiaadiks, kes ei sobi linnavolikogu saali.

"See asiaat on täiesti sobimatu sinna saali," kirjutas varemgi sotsiaalmeedias reljeefsete väljenditega esinenud Saarso sotsiaalmeedia lõimes.

Saarso ütles ERR-ile selgituseks, et tema postituse ajendiks oli Kõlvarti otsus mitte lubada rahvuslippu Tallinna linnavolikogu saali.

"See on Eesti rahvale näkku sülitamine. Pealinn on meil migrantide käes. Nii need asjad küll ei käi," sõnas Saarso, kellest saab ilmselt riigikogu valimistel EKRE teine number Hiiu-, Lääne- ja Saaremaal.

Mihhail Kõlvart ise ei soovinud teemat kommenteerida, öeldes, et on lipu teemal oma kommentaarid juba jaganud.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: