Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Saarso viitas EKRE-st lahkumise põhjusena vastuoludele Helmetega

EKRE kongress, paremalt Martin Helme, Mart Helme ja Helle-Moonika Helme
EKRE kongress, paremalt Martin Helme, Mart Helme ja Helle-Moonika Helme Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

EKRE ridadest kandideerimisest loobunud ja erakonnast välja astunud Mart Saarso sõnul oli tema jaoks solvav ja alandav kui erakonna sisevalimistel talle alla jäänud Helle-Moonika Helme süüdistas teda valijate enda vastu ässitamises.

Saarso viitas oktoobris Virtsus toimunud EKRE viienda valimisringkonna (Hiiu-, Lääne- ja Saaremaa) salajasele sisehääletusele, kus ta kogus küll kõige rohkem hääli, kuid talle alla jäänud EKRE esimehe abikaasa Helle-Moonika Helme tõsteti hiljem temast valimisnimekirjas ettepoole esimeseks.

"Vahetult enne Virtsus toimunud 5. valimisringkonna EKRE kandidaatide erakonna sisevalimiste hääletust rõhutas erakonna esimees Mart Helme, et nüüd võib vastavalt tulemustele esikolmik ümber reastuda. See paraku ka juhtus ning päris suure häälteenamusega. Edasi tabasid mind alusetud süüdistused Moonika Helme poolt, nagu oleksin ma kedagi tema vastu üles ässitanud. Ma ei teinud seda ja sestap on niisugune süüdistus solvav ning alandav," märkis Saarso.

"Edasi ütles erakonna esimees, et selle me "tõstame ringi". Ma nüüd tõstsin ennast ringi, erakonnast erakonnatuks. Ma olen demokraat ja austan valijate otsuseid, olgu need erakonna sisevalimised või valimised otsustusõiguslikesse kogudesse. Mulle meeldib aus ja puhas mäng," lisas Saarso.

Mart Saarso astus EKRE liikmeks 17. jaanuaril 2018. Kuigi mees teatas 29. novembril, et astub EKRE-st välja, siis äriregistri andmetel on ta siiani erakonna liige.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: