Saarso loobus EKRE nimekirjas riigikokku kandideerimisest

Saaremaa vallavolikogu liige Mart Saarso teatas, et loobus Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ridades riigikokku kandideerimast ja lahkub erakonnast.

"Annan teada järgmist, et eelseisvatel riigikogu valimistel kandideerimisest ma loobun. Kes soovis anda mulle oma poolthääle, andke see palun muhulasele, Daniel Mereäärele. See on mees, kes ajab saarterahva asja," ütles Saarso, lisades, et lahkub ka erakonnast.

Oktoobris valis EKRE Läänemaa ja Saaremaa ringkonna ühine üldkoosolek Saarso riigikogu valimiste Hiiu-, Lääne- ja Saaremaa ringkonna esinumbriks.

Samas väljendas Saarso usku, et Saaremaa vallavolikogus on EKRE pink piisavalt pikk, et temast jäänud vaba koht veelgi paremini täita.

"Palun kõiki neid, kellele Saaremaa, Muhumaa ja Eestimaa on kallis, anda oma hääl Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna kandidaatidele," sõnas ta.

Oktoobris toimunud sisevalimistel sai Saarso kõige enam hääli, kuid sellest hoolimata sai piirkonna esinumbriks Tallinna volikogu liige, Suure-Lähtru mõisa perenaine Moonika Helme.

Mart Saarso kuulus jaanuarist 2007 kuni detsembrini 2012 Eestimaa Roheliste ridadesse. EKRE liige oli ta 17. jaanuarist 2018.

Riigikogu valimised peetakse 3. märtsil.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: