Kohus võttis kaks Ida-Viru meest lähisuhtevägivalla tõttu vahi alla

Foto on illustreeriv.
Foto on illustreeriv. Autor/allikas: Flickr Creative Commons/European Parliament

Möödunud nädalavahetusel pidas politsei kinni kaks meest, kes panid toime kehalise väärkohtlemise lähisuhtes.

Jõhvi politseijaoskonna juhtivuurija Aleksandra Mürsep sõnas, et politsei võimalus lähisuhtevägivalla all kannatajat kiirelt aidata, on vägivallatseja kodust ära viia.

"On tähtis, et inimene, kes on saanud tunda vägivalda, saaks oma igapäevaeluga edasi minna. Seetõttu on vägivallatsejate kinnipidamine ja ühiskonnast eemaldamine niivõrd tähtis," lisas uurija.

Reede õhtul lõi alkoholijoobes 49-aastane mees Kohtla-Järvel Sakala tänaval maja korteris endist elukaaslast, 47-aastast naist. Järgmisel hommikul pidas politsei mehe kahtlustatavana kinni.

Laupäeva varahommikul lõi 32-aastane mees Kohtla-Järvel Põhja alleel asuvas korteris korduvalt oma abikaasat, 36-aastast naist. Abikaasad tarvitasid eelnevalt koos alkoholi. Politsei pidas vägivaldse mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Viru Ringkonnaprokuratuuri abiprokuröri Margit Luga sõnul kasutasid mõlemad kahtlustatavad ka varem enda lähedaste suhtes vägivalda.

"Kahjuks, suureneb vägivald koduseinte vahel just nädalavahetustel, mis veedetakse sageli koos alkoholiga. Kuna prokuratuur suhtub täie tõsidusega lähesuhtevägivalla juhtumitesse, taotlesin meeste vahistamist," lisas Luga.

Pühapäeval taotles Viru ringkonnaprokuratuur meeste vahistamist ning Viru maakohtu loal võeti mõlemad mehed vahi alla.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: