Laadal paremat kohta jahtivad kauplejad saabusid Lindorasse juba kaks nädalat varem ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Kuigi Lindora laat toimub alles 28. oktoobril, saabusid esimesed kauplejad sinna rohkem kui kaks nädalat varem. Parema kauplemiskoha pärast järjekorras olijaid lisandub iga päev juurde, kuid see ei meeldi ei laada korraldajale ega politseile, kes tunnevad muret sellepärast, et tiheda liiklusega maantee serva tekib pikk autode rivi, kus ei ole tagatud liiklusohutus.

Lindora laada fenomen on selles, et seda ei reklaamita, sellele ei broneerita kauplemiskohti ette, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kõik käib elava järjekorra alusel, mis tähendab seda, et kes on esimesena kohal, sel on ka lootus saada kõige parem kauplemiskoht ja et asi kindel oleks, ongi juba esimesed autod aegsasti kohal.

"Rekordid on löödud. Kui eelmine aasta olid poolteist nädalat enne esimesed autod kohal, siis nüüd on kaks nädalat veel varem. Asi läheb hulluks," rääkis laada korraldaja Ivar Traagel.

Valdavalt jätavad kauplejad oma auto paariks nädalaks tee äärde seisma. On ka nii neid, kes käivad päeval tööl ning tulevad õhtuks oma masina juurde, kui ka neid, kes just päevad veedavad autos, aga ööseks lähevad koju magama.

"Aktuaalse kaameraga" ei soovinud neljapäeval ainsana kohal olnud kaupleja kõnelda, sest tajub ka ise olukorra tõsidust.

"Kui neid sinna juurde tuleb ja nad hakkavad teekatte peal parkima pimedal ajal, siis on neil kohustuslik põlema panna ka ääre- ja numbrituled ning lisaks sellele ka ohutuled. Seda teed kasutatakse suheliselt palju eriti just veoautode ja Venemaalt tuleva transpordi poolt," tõdes Kagu politseijaoskonna välijuht Taisto Paju.

Peamine probleem on selles, et selliste rivide puhul peaks olema liikluskorraldus reguleeritud liikluspiirangutega. Laada päeval see ka tavaliselt nii on.

Varasematel aastatel on korraldajad autorivide ärahoidmiseks paigaldanud tee äärde peatumise ja parkimise keelumärke, ent need on kauplejate poolt metsa alla visatud.

"Need kauplejad ise tekistavad seda probleemi. Me peame tõsiselt mõtlema Lindora laada jätkamisest, me lihtsalt ei suuda seda enam hallata. Või siis leiame lahenduse, et Lindora laat ei ole enam see traditsioon, tõstame oluliselt kohamaksu ja hakkame ettebroneeringuid tegema," arutles Traagel.

"Paneks siis inimestele südamele, et kui seal sõidate, olge valvsamad ja eriti öisel ajal. Ja kes on läinud sinna kauplema, siis valgustaks peale sõidukite ka iseennast, kui seal teel liiklevad," ütles Paju.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: