Eesti venekeelne elanikkond vaatab aina enam propagandakanalit RTR Planeta

Sputniku mikrofon.
Sputniku mikrofon. Autor/allikas: ERR

Kui varem oli Eestis elavate muulaste lemmiktelekanal PBK, siis nüüd vaadatakse kõige rohkem RTR Planetat, mis Lätis ja Leedus on vaenu õhutamise eest korduvalt eetrikeelu saanud.

Juba viis aastat järjest on Eestis elavate venelaste varasem meelistelekanal Pervõi Baltiiski Kanal (PBK) vaatajaskonda kaotanud, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kuigi ka PBK on paljude arvajate hinnangul Vene riikliku propaganda käepikendus, on käesoleval aastal Eesti venekeelse elanikkonna tele-eelistustes toimunud väike, kuid kõnekas nihe ning kõige vaadatumaks telekanaliks on saanud RTR Planeta.

PBK ja RTR Planeta, aga ka kolmas Vene riigile alluv telekanal NTV Mir on Eesti suuremate teleoperaatorite põhipakettides ning kõikide nende kanalite vaadatavus on eestlaste seas äärmiselt väike ehk pisut alla ühe protsendi.

Kõik need telekanalid on vene vaatajate seas väga populaarsed ning eestikeelsed kanalid ei paku nendele mingisugust konkurentsi.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: