Kultuuriministeerium murrab pead NO99 hoone saatuse üle

NO99.
NO99. Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Kultuuriministeerium vaagib tegevuse lõpetamisest teatanud teatri NO99 hoone saatust, kuid asekantsler Hillar Seina sõnul on praegu kõik veel lahtine ning teada pole ka see, mis saab teatrile ette nähtud rahast.

Kolmapäeval teatas teater NO99, et lõpetab tuleva aasta jaanuaris oma tegevuse. Teater rentis Sakala tänaval asuvat teatrimaja sihtasutuselt Vanalinna Teatrimaja, mis kuulub kultuuriministeeriumile, SEB-le ja Tallinna linnale.

Sein rääkis ERR-ile, et riik on andnud sihtasutusele hoonestusõiguse kuni aastani 2036. NO99 tegutses majas nullrendilepinguga.

"Selle maja edasise saatuse kohta tegeleme me praegu sellega, et selgitada välja ka teiste puhul huvid ja vajadused. Iseenesest on selle majaga ja hoonestusõigusega kõik korras. Seal võib jätkata kultuurilist tegevust. Mida täpselt jätkata, kuidas ja kes, seda me arutame. Aga kindel on see, et ühtegi selist olukorda, et see hoone kaduma läheb, praegu pole," kinnitas Sein.

Küsimusele, kas majas jätkatakse ka tulevikus kultuuritegevust, vastas asekantsler, et praegu seda arutatakse, kuid ta loodab, et see on nii. "Meil ei ole praegu põhjust teistpidi arvata," lausus ta.

NO99 teater asub kõrvuti kaitseministeeriumiga. Ehkki kahe asutuse hoonete aadress on erinev, on tegelikult tegu sama majaga. Seina sõnul olevatki kunagi maja projekteerimisel kavandatud kaitseministeeriumi kasutusse mõlemat hoone poolt. Samas ei ole kaitseministeerium tema sõnul praegu teatri käsutuses oleva hooneosa vastu huvi tundnud.

Kokkuvõtteks tõdes Sein, et praegu ei ole hoone tulevase kasutaja osas midagi kindlat öelda.

"Me praegu arutame, töö käib, homme toimub teatri nõukogu, kes ka mingil hetkel teeb oma ettepaneku või arvamuse. Kultuuriministeeriumi ametnikud mõtlevad, arutavad, mis on võimalused ja variandid. Kindlasti räägime teatrivaldkonnaga, mis nende arvates seal võiks olla. Töö käib," lausus ta.

Asekantsler ei soovinud spekuleerida, mis saab NO99-le ette nähtud rahast ning kas selle peale võidakse välja kuulutada avalik konkurss. Ta põhjendas, et kuna teatri otsus oli üsna äkiline, ei saa kohe lahendusi välja käia, sest kõigepealt tuleb vaadata üle kõik võimalused ja kohustused.

"NO99 raha kasutamist otsustab kultuuriministeerium ja siin meil samuti praegu erinevad arutelud käivad. Ei ole midagi lõplikult otsustatud," nentis Sein.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: