Sotside esinumber saartel ja Läänemaal on Madis Kallas ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Madis Kallas abikaasaga presidendi vastuvõtul
Madis Kallas abikaasaga presidendi vastuvõtul Autor/allikas: Anna Aurela Minev/ERR

Saaremaa vallavanem ja Kuressaare linnapea Madis Kallas kandideerib sotsiaaldemokraatide ridades riigikokku Hiiu-, Lääne- ja Saaremaa valimisringkonna esinumbrina.

"Kohapeal saab küll mingeid protsesse mõjutada, aga suuri otsuseid kahjuks mitte. Peame veel jõulisemalt seisma vastu mõttemaailmale, nagu oleks Eesti Tallinna ääreala ning kaugemate piirkondade hääbumine paratamatus – kindlasti ei pea kõik koonduma Tallinna," selgitas Kallas kandideerimisotsust.

Kallase hinnangul ei ole valdkonda, kus jõulisemate otsustega ei saaks Saaremaa, Hiiumaa ja Läänemaa arenguid positiivselt suunata. "Arstiabist ühenduseteni, ettevõtlusest hariduseni, kui mainida vaid mõnda olulist valdkonda."

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimehe Jevgeni Ossinovski sõnul on Madis Kallas tõestanud end võimeka linnapea ja vallavanemana. Kallas on juhtinud Kuressaare linna ja 11 Saaremaa valla ühinemisprotsessi ning lükanud Saaremaal käima olulisi taristuarendusi. "Isiklikult sooviksin teda kindlasti näha riigikogus, sest usun, et parlamendis on tema sihikindlusest ja teravast taibust kasu nii saarte kui ka kogu Eesti arengule," ütles erakonna juht.

2013. aastal sai Madis Kallasest alguses Hannes Hanso linnavalitsuse abilinnapea, 2015. aastast on ta Kuressaare linnapea. Mullu sotside esinumbrina Saaremaa vallavolikogu valimistel ainsana isikumandaadi saanud Kallas töötab praegu ka Saarema vallavanemana. Ta on endine sporditegelane ja mitmevõistleja. Madis Kallas on abielus, kahe lapse isa.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: