Madis Kallas Erki Noolele: sport ja sotsiaaldemokraatia sobivad kokku küll ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kuressaare linnapea ja Saaremaa Omavalitsuste Liidu juht Madis Kallas.
Kuressaare linnapea ja Saaremaa Omavalitsuste Liidu juht Madis Kallas. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Saaremaa vallavanem ja Kuressaare linnapea Madis Kallas teatas vastuseks olümpiavõitjast kümnevõistlejale Erki Noole, et austab teda ning sotsiaaldemokraatlik ilmavaade ei välista edukat sportlaskarjääri.

"Alustuseks soovin öelda, et mind tõi kümnevõistluse juurde just 1995. aastal Erki Noole vägiteod ja tema oli minu suur iidol kümnevõistluses. On seda siiani, et tema saavutused on paljudele noortele ka 20 aastat hiljem suureks stiimuliks. Austan teda siiani väga kõrgelt ja ka alati temaga kohtudes vaatan temale alt üles suure austusega. Tegin seda ka siis, kui Erki Nool oli valmis kandideerima minu meeskonnas olümpiakomitee asepresidendiks kuus aastat tagasi," kirjutas Madis Kallas ERR-ile oma vastulauses.

"Sportlane ja sotsiaaldemokraat sobivad kokku väga hästi ja mitmed sportlased on oma maailmavaatelt just sotsiaaldemokraadid. Näiteks motosportlane Anastassia Kovalenko," lisas ta.

Erki Noole sõnul ei käi sotsiaaldemokraatlik ilmavaade sportlastega kokku, sest sportlased on harjunud pingutama ja ise hakkama saama. "Madis Kallas oli ka selline poolsportlane," sõnas Nool neljapäeval ERR-ile antud usutluses.

Sotsiaaldemokraatide nimekirjas kevadel riigikokku kandideeriv Madis Kallas ütles, et spordi väärtuste juurde kuuluvad lahutamatult ausa mängu reeglitest kinni pidamine, austus kaasvõitlejate vastu ning üksteise toetamine.

"Jah, igaüks peab pingutama ja hakkama saama, kuid kindlasti ei pea sportlane oleme vaid küüned enda poole, individualist, vaid edu on saavutanud ka sootuks teistsuguse ellusuhtumisega sportlased."  

Iga poliitikasse tulev inimene peab Kallase sõnul esikohale seadma rahva ja riigi huvid, enam pole tähtis isiklik sooritus, vaid laiema ühiskondliku heaolu tagamine. "Ükski sportlane ei tohi riigikogus olles mõelda vaid ise enda peale ja väga loodan, et täna poliitikasse tulevad sportlased seisavad laiemalt ühiskonna eest ja ei mõtle vaid iseenda isiklikule karjäärile või eesmärkidele."

"Lõpetuseks olen aga jätkuvalt ja väga kindlalt seda meelt, et minu sportlikud saavutused ei jäänud Erki Noolele sellel põhjusel alla, et ma toetan sotsiaaldemokraatlikku maailmavaadet," tähendas Madis Kallas.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: