Eesti Energia põlevkiviõli vastab uutele laevakütuse väävlisisalduse nõuetele ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

2020. aastal rakendub rahvusvahelise merendusorganisatsiooni (IMO) regulatsioon, mis seab uued ja karmimad piirangud laevakütuste väävlisisaldusele. Eesti Energia põlevkiviõli vastab juba praegu uutele nõuetele.

Eesti Energia toodetavast põlevkiviõlist läheb valdav osa just teiste komponentidega segatult laevakütustesse, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Eesti Energia kinnitusel uus regulatsioon ettevõttelt praegu mingeid lisainvesteeringuid ei nõua, sest nende toodetav põlevkiviõli vastab juba praegu uutele nõuetele.

"Enamik maailmas kasutatavast kütteõlist on 3,5-protsendilise väävlisisaldusega. Eesti Energia toodetav kütteõli on sellest umbes kuus-seitse korda madalama väävlisisaldusega. 2020. aastal kehtima hakkavaks regulatsiooniks me oleme valmis," kinnitas Eesti Energia juhatuse liige Margus Vals.

Vals ütles, et pigem võib uute nõuete kehtima hakkamine nende toodangu konkurentsivõimele isegi kasuks tulla.

"Tulevikus kindlasti on ette näha et need regulatsioonid veelgi karmistuvad ja siis me peame tõepoolest mõtlema ka oma kütuse kvaliteedi edasisele parandamisele," lisas ta.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: