Ida-Virumaa Sonda kaevanduse kasutusele võtmine lükkub üha edasi

Foto: Siim Lõvi/ERR

Viru Keemia Grupi (VKG) Sonda põlevkivikaevanduse käikulaskmine venib. Ettevõtte arvates tuleks selliseid taotlusi menetleda kiiremini, sest muidu võib investoritel kaduda huvi Eestisse raha paigutada. Ka majandusministeeriumi asekantsler Ando Leppiman tõdeb, et suurprojektide ettevalmistamise juhtimise osas on kõvasti arenguruumi.

Neljapäeval Kohtla-Nõmmel toimunud keskkonnapäeval rääkis VKG juhatuse aseesimees Meelis Eldermann, et Sonda kaevandusega lootsid nad kaevandamise loani jõuda paari aastaga. Praeguseks on aega kulunud poole rohkem ja protsess on alles poole peal.

"Me peaksime teadusepõhises ajastus kasutama neid teadmisi, mida me omame täna ja kasutama neid vahendeid, mida me omame täna. See tähendab seda, et kogu see planeerimise kui keskkonnahindamise protsess peaks olema palju paremini struktureeritud ja organiseeritud," ütles Eldermann.

Majandusministeeriumi energeetika asekantsler Ando Leppiman tõdes, et nii Sonda kaevanduse näitel kui ka teisi viimase aja sündmusi silmas pidades on oluliste majandusprotsesside juhtimises Eestis veel tublisti arenguruumi.

"Meie tänane ühiskonna areng on jõudnud sinna tasemele, et me peaksime hindama, et kas me tegeleme ühe või teise küsimuse lahendamisega õiges protsessi astmes ja võib - olla see on üks põhjus, et meil tihtipeale ka näiteks keskkonnamõjude hindamise raames, tegeldakse kogukondlike probleemide lahendamisega," ütles Leppiman.

Keskkonnaeksperdi Juhan Ruudu arvates on vaja muuta mõttemalle. "Püütakse mõelda, kuidas mitte lasta midagi teha, aga tegelikult, nagu tuleneb ka seadusest, on keskkonna hindamise eesmärk välja tuua need tingimused, kus teha saab ja kuidas teha saab."

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: