Ämaris lõppes õppekogunemine Okas 2018 ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Ämaris lõppes laupäeval lisaõppekogunemine Okas 2018, valitsus kutsus kogunemisele toetuse väejuhatuse 51. logistikapataljoni reservüksuse 1248 reservisti.

Seekordse kutsumise puhul ei antud lõpptähtaega, et kontrollida, kui kaua inimestel ootamatu kutse peale reageerimiseks aega kulub. Kõige kaugem tulija jõudis õppuselele Lõuna-Inglismaalt, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Seekord polnud õppuste tähtsaim osa taktikaline harjutus. Kontrolliti käsuahela toimimist valitsuse otsusest reservistide lahinguvalmiduseni. Samuti saadi teada, kus reservistid asuvad - paljud õpivad ja töötavad välismaal. Üht kui teist oli õppida ka korraldamise poolelt.

"Kas ei jõudnud kohale kohe üksuse varustuse raames telgid, ei olnud maskeerimisvõrgud õigeaegselt kohal. Vahepeal ei saadud kätte ka kindaid, mis hiljem jõudsid. Nii saab tegelikult väikestest asjadest summa, mis kriisisituatsioonis võib operatsiooni mõjutada, lisaõppekogunemise raames näitas kitsaskoha, mida tuleb kõrvaldada," ütles logistikapataljoni ülem, kolonelleitnant Argo Reidla.

Reservistide hulgas on nii õppureid kui töölkäijaid. Nüüd, mõnepäevase õppekogunemise lõpus mehed kaamera ees kurtma ei hakka. Saadakse aru, miks õppused korraldati. Tööandjaga oli mõnel rohkem, teisel vähem seletamist.

"Siili on pikemalt ette valmistatud - see on väga mõistlik. Ja samuti on see vajalik, sest kaader peab õppima, kuidas asju välja jagada ja mida teha," ütles reamees Taavi Paat.

Nooremseersant Ainar Ausalu nentis, et õppusteks töölt ära saamine tuli läbirääkimiste ja suure vaevaga. "Aga saab ikka," kinnitas ta.

Nooremseersant Kennet Karm ütles, et ei olnud väga palju probleeme - tuli sõnum, andsin teada ja ei jäänd muud midagi üle, kui tulla. "Ei tekkind probleeme," ütles ta.

Kaitseminister Jüri Luik nentis, et oli ka neid, kes sõna otseses mõttes hoidsid kõrvale oma kohustustest. "Ja see on muidugi väga piinlik - ja neil kindlasti peaks olema piinlik oma kaaslaste ees, kes siia tulid," ütles Luik.

Üks mees tuli õppustele Rootsist, teine jälle Inglismaalt, kus ta oli lõpetanud magistritöö ja pidas parasjagu töölt puhkust.

"Praegu uudistes käib palju juttu sellest topeltkodakondsusest. Ja minu meelest on tähtis, et kui oled eestlane, ei ole vahet, kus sa elad. Riiki peab ikka teenima - kas sa oled Inglismaal, USA-s või Eestis," ütles kapral Igor Ahmedov.

Terve pataljon käis kasarmust väljas - kaitseväe kõnepruugis põllul. Personaliülem pidi lisaks reservistide ja kaadriväelaste arvestamisele osalema väliõppusel. Laskeharjutusel sai kapten Piret Moora sinise silma.

"Automaati uuesti õlga võttes ei toetanud ma korralikult, sooritasin kiiresti lasu, sihtisin, relv ei olnud õlas, sihik lõi vastu põsenukki ja nii läkski," ütles 51. logistikapataljoni personalisektsiooni ülem, kapten Piret Moora.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: