Kuuba rajab Fidel Castro ideede edendamisele pühendatud keskuse

Fidel Castro 2006. aasta juulis.
Fidel Castro 2006. aasta juulis. Autor/allikas: Andres Stapff/Reuters/Scanpix

Kuuba valmistub kommunistliku saareriigi kauaaegse juhi Fidel Castro surma teise aastapäeva lähenedes rajama tema ideede uurimisele ja edendamisele pühendatud keskust, vahendas riigimeedia laupäeval.

Kuuba 1959. aasta revolutsiooni liider Castro lasi enne oma surma 2016. aasta 25. novembril seadusesse kirjutada keelu tema mälestuseks mälestusmärkide püstitamisele ja tänavate ning muude paikade tema auks nimetamisele.

Castro lasi teha ühe erandi - tema nime võib anda tema töö ja ideede uurimisele ja levitamisele pühendatud institutsioonile.

"See tuleb oma olemuselt poliitiline, avalikkusele avatud ning kõrgtehnoloogilise varustusega, et stimuleerida interaktiivset õppimist rõhuasetusega lastel, teismelistel ja noortel, välistamata ülejäänuid," ütles projekti juhataja Alberto Alvarino.

Kuuba riiklik päevaleht Granma kirjutas, et uus keskus hakkab võõrustama akadeemilisi üritusi, kohtumisi ja võistlusi ning toetama õpetamist, uurimisprojekte, raamatute ja muu trükisisu avaldamist.

See hakkab koostööd tegema "relvajõudude ülemaga seotud" teiste riiklike ja rahvusvaheliste institutsioonidega ja kaitsma tema mainet Kuuba revolutsioonijuhina, edastas leht.

Keskus rajatakse Kuuba pealinna Havanna El Vedado linnaossa ja peaks avama uksed järgmise aasta lõpul linna asutamise 500. aastapäeva paiku.

1950. aastatel Kuuba revolutsiooni juhtinud Fidel Castro tuli võimule 1959. aastal ja valitses riiki peaministrina 1976. aastani. Aastatel 1976-2008 oli ta Kuuba president ja juhtis Kuuba Kommunistlikku Parteid alates 1965. aastast 2011. aastani.

2006. aastal andis ta võimu üle oma vennale Raúl Castrole, kes lahkus presidendiametist tänavu aprillis, kuid jätkab kompartei juhina.

Toimetaja: Marek Kuul

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: