Raadi päikesepargi oksjonil pakkus kõrgeima hinna Estiko Energia ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1541400180000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Tartu ja Luunja valda Raadile loodava päikesepargi maa hoonestusõiguse enampakkumise võitis Neinar Selile kuuluva Estiko Grupi tütarfirma Estiko Energia. Estiko pakkus aastase hoonestusõiguse eest 50 000 eurot ning kavatseb sinna rajada Eesti kõige suurema päikese-energia tootmise pargi.

Estiko pakkus aastase hoonestusõiguse eest 50 000 eurot ning kavatseb sinna rajada Eesti kõige suurema päikeseenergia tootmise pargi.

Tartu ja Luunja vallas asuva 100 hektarilise ala 40 aastasele hoonestusõigusele tegid pakkumise Soome riiliku energeetikafirma filiaal Fortum Tartu ja Estiko Energia. 50 000 eurot aastase hoonestusõiguse eest pakkunud Estiko jäi võitjaks.

See, et Fortum Tartu oli eelnevalt detailplaneeringu koostamisel teinud Tartu ja Luunja vallaga koostööd, ei andnud neile enampakkumisel eelist.

"Fortum Tartu on kindlasti päris palju seda asja läbi mõelnud ja ettevalmistanud, aga ka kohtumisel minuga ma ütlesin neile, et te ju saate aru, et tegemist on enampakkumisega, kes pakub kõige rohkem, sellel on õigus see leping saada ja nad said sellest väga hästi aru," ütles keskkonnaminister Siim Kiisler.

Kui keskkonnaminister on kinnitanud enampakkumise tulemused, sõlmitakse riigiga leping ja võib alata Eesti suurima päikesepargi rajamine. Kui aastaga ei suudeta paneele ülesse panna, on riigil õigus nõuda leppetrahvi. Estiko kavatseb ehitada nii suure päikesepargi kui võimalik.

Estiko juhataja Ain Tammvere ütles, et ettevõttel on kombeks võtta maksimum. "Eks me peame arvestama sellega, milline detailplaneering sinna on tehtud. See on orienteeruvalt kuskil 50 kuni 60 megavatti. Sellest kõigest peame lähtuma." Ta lisas, et päikesepark võib valmida juba 2019. aasta lõpus.

Eesti suurima, 50-60 megavatise võimsuse ja 190 000 paneeliga päikesepargi rajamine võib maksma minna hinnanguliselt 40-50 miljonit eurot.

Selleks kavatseb Estiko kasutada nii enda rahalisi vahendeid kui kaasata ka teisi finantsasutusi. Seda, kellega koos Estiko projetki teeb, ei tahtnud Tammvere veel öelda. Päikesepargi rajamine pole aga lihtne, kuna sealne maa-ala on tugevalt reostunud.

Toimetaja: Marek Kuul

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: