USA kehtestab Venemaale uued sanktsioonid

{{1541706780000 | amCalendar}}
Venemaa lipp Venemaa saatkonnahoonel Washingtonis.
Venemaa lipp Venemaa saatkonnahoonel Washingtonis. Autor/allikas: Brian Snyder/Reuters/Scanpix

USA teatas neljapäeval uute sanktsioonide kehtestamisest Venemaale, mis puudutavad kolme Ukrainaga seotud isikut ning üheksat ettevõtet ja organisatsiooni.

Sanktsioonide aluseks on Venemaa sekkumine Ukrainas ja Krimmi annekteerimine. "Meie sanktsioonid on selge meeldetuletus pingutustest suunal, et investeerimis- ja majandussuhete normaliseerimist Krimmis tegutsejatega ei kavatseta sallida ja see langeb USA ja Euroopa Liidu sanktsioonide alla," ütles aserahandusminister terrorismi ja finantsluure alal Sigal Mandelker. Uute sanktsioonide nimekirjas on muu hulgas Venemaa endine raketi- ja suurtükiväeülem Vladimir Zaritski, kes arendab Krimmis hotelliprojekte. Zaritski firma ostis Krimmis kolm hotelli, mis varem kuulusid Ukraina riigile. Veel kaks isikut langesid sanktsioonide alla inimõiguste rikkumiste eest, mis on seotud Venemaa rolliga Ukrainas. Ettevõtetest on nimekirjas näiteks Jaltas luksushotelli avanud Mriya Resort & Spa, mida peetakse peamiseks Venemaa huvides investeerimisvõimaluste vahendajaks Krimmis. Vene föderatsiooninõukogu väliskomisjoni esimees Konstantin Kossatšov ütles neljapäeval, et Venemaa vastab USA ebasõbralikele diplomaatilistele sammudele alati sümmeetriliselt. USA teatas teisipäeval ühtlasi, et valmistab Suurbritannias korraldatud närvimürgirünnaku tõttu ette järjekordset Venemaa-vastaste sanktsioonide paketti. Välisministeerium teavitas kongressi, et Venemaa ei ole asunud täitma Ühendriikide seadust, millega püüeldakse keemia- ja biorelvade kaotamise poole. Kremli esindaja tõdes kolmapäeval, et ei näe uute USA sanktsioonide olukorras väljavaateid Venemaa ja Ühendriikide suhete peatseks paranemiseks. President Vladimir Putini pressiesindaja Dmitri Peskov maalis kahe riigi suhetest üsna troostitu pildi: "Silmapiiril ei terendu roosilisi väljavaateid Vene-USA suhete normaliseerumiseks."

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: