USA lisas Süüria-sanktsioonide nimekirja kaks Vene firmat ja panga

USA ja Venemaa lipp.
USA ja Venemaa lipp. Autor/allikas: Mladen Antonov/AFP/Scanpix

USA rahandusministeerium teatas Vene-Iraani finantsskeemi paljastamisest, mille kaudu rahastati Süüria presidendi Bashar al-Assadi, ja kehtestas sellega seoses sanktsioonid kahele Vene firmale, ühele ettevõttejuhile ja ühele pangale.

"Täna astume samme keeruka skeemi vastu Iraanis ja Venemaal, mida kasutati Assadi režiimi toetamiseks ja Iraani pahatahtliku tegevuse rahastamiseks," teatas ministeerium.

Rahandusametkonna teatel lisatakse sellega seoses Süüria-sanktsioonide nimekirja Vene ettevõtted Global Concepts Group ja Promsyrioimpot ning viimase asedirektor Andrei Dogajev ning Vene pank Mir Business Bank. 

"Selle skeemi läbi eksportis Promsyrioimport koostöös Global Vision Groupiga Süüriasse miljoneid barreleid Iraani naftat," seisis avalduses.

"See on järjekordne näide režiimist kasutamas miljoneid barreleid oma naftat terroristide rahastamiseks ja mõrvarliku Assadi režiimi toetamiseks oma rahva arvelt," lausus USA rahandusministeeriumi tippametnik Sigal Mandelker. 

Lisaks Vene firmadele lisati sanktsiooninimekirja ka kaks Süüria kodanikku, kaks Iraani kodanikku, üks Liibanoni kodanik ja Iraani ettevõte Tadbir Kish Medical and Pharmaceutical.

USA ministeeriumi teatel vahendas Iraani ettevõte makseid Vene Mir Business Bankile. Sealt liikus raha omakorda Global Concepts Groupile ja selle tütarfirmale Promsyrioimport, mis omakorda maksis naftatarnete eest Iraanist Süüriasse.

Sanktsioonid näevad ette nimekirja lisatud ettevõtete ja isikute Ühendriikide jurisdiktsioonis olevate varade külmutamist. Samuti seatakse piirangud nende äritegevusele USA ettevõtetega.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: