Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kütusemüüja kerkinud hinnast odavneva nafta taustal: ärge muretsege, küll nad langevad!

Kai Realo rahustab, et peagi jõuab langev nafta hind ka kütuse väljamüügihindadesse.
Kai Realo rahustab, et peagi jõuab langev nafta hind ka kütuse väljamüügihindadesse. Autor/allikas: Circkle K

Ehkki nafta hind on viimasel ajal suurel kiirusel allapoole sööstnud, ei ole see kütuste postihinnas veel kajastunud. Teisipäeval kütusemüüjad hoopis tõstsid hindu. Circle K Eesti juht Kai Realo rahustab, et nafta hinna langus kajastub peagi kindlasti ka mootorikütuste müügihinnas.

Kai Realo, kuivõrd nafta hind muudkui langeb, siis miks posti otsas on hinnad hakanud hoopis ülespoole ronima? Ja millal see langus, kui üldse, meieni jõuab?

Eks nad on ikka langenud selle kõrge tasemega võrreldes.

Nüüd küll korrigeerus diisli hind kõrgemale, sest hakkasime müüma talvist, seda arktilist diislit, kuna Eestis ei tea iial, millal see pakane tuleb ja pigem karta kui kahetseda. Eestis me läheme alati üle arktilisele diislile talvel ja see on kallim, ta on lihtsalt tihedam ja võiks öelda, et seal on seda head kraami rohkem sees.

Aga põhimõtteliselt, kui see nafta ikkagi jätkab langust, siis kandub see kohe üle ka lõpptoodetesse ehk bensiini ja diislisse ehk ta tuleb riburadapidi alla siis. Täna on bensiin siin 1,349, siis me nägime alles mõned nädalad tagasi neid peaaegu 1,4 lähedal. Eks ta tuleb ikka alla.

Üleeilsega võrreldes on postihind nüüd natuke kerkinud, ehkki nafta hind on järjest langenud.

No nafta hind on teinud siin ikka jõnkse üles ja alla, eks see ootab praegu ikkagi seda, et kuhu ta siis stabiliseerub. Alles eelmise nädala lõpus läks ta korraks üles, nüüd ta on tulnud alla. Ega nii kiiresti need asjad ei käi. Täna ikkagi turud jälgivad ja me müüme lõpptoodangut, me ei müü naftat – me müüme ikkagi seda, mida keegi on juba valmis tootnud ja müüme seda selle hinnaga, millega ta maailmaturul müügil on. Päris nii üks-ühele need valmistooted ja nafta ei liigu minutipealt. Aga ei ole vaja muretseda, kindlasti langevad hinnad, kui nafta langeb ja tooted langevad!

Millal võib see langus postideni jõuda?

Vaat seda ma küll praegu peast ei oska öelda, sest üldjuhul selline varu on jaamades ja terminalides ikka mõnepäevane. Aga eks üsna kiiresti paneb konkurents asja paika. Meie huvides on ikka müüa odavat kütust, meie huvides ei ole müüa kallist kütust - keegi ei osta seda nii palju, kui me tahaks.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: