Sikkut: Eesti tööjõuturul tuleb esmalt luua võimalused oma inimestele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Riina Sikkut.
Riina Sikkut. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tervise- ja tööminister Riina Sikkuti sõnul on Eestil vaja tegeleda esmalt sellega, et oma riigi kodanikud oleksid siin töötamisest huvitatud ja alles seejärel mõelda, kui palju on vaja sisse tuua võõrtööjõudu.

"Konkurents tööjõu järel on kogu maailmas. Meil on palju inimesi juba siin, kes tahavad tööd teha," ütles Sikkut Eesti Televisiooni saates "Esimene stuudio". "Me ei taha oma noortele öelda, et rända mujale."

Riigil on ministri sõnul eraldi tegevused noortele ja eakatele, et tuua neid tööturule. "Meil on vabu töökohti, kes inimesi soovivad tööd teha, siis neid on rohkem." Ta lisas, et maakondade kaupa on see olukord erinev.

"Meil on vaja inimesi oma ühiskonda tuua ja tööandjad neid väärtustaksid. Peab olema eesmärk, et nad tööd tegema panna," lausus Sikkut. "Ent lisaks elamisväärsele palgale on ka elukeskkond ja kõik see ümbritsev oluline."

Erakonna Eesti 200 juhatusse kuuluv Priit Alamäe ütles saates, et kõigepealt tuleks legaliseerida, kuidas inimesed Eestis töötavad ja tuua nende maksud riigieelarvesse.

"Eesti majandus enam praeguses tööturu tingimustes areneda ei saa. Inimvõimetel on piirid. Meie lahenduseks oleks ajutised tööload, kuid seda ei ole väga lihtne saada," rääkis Alamäe. "Eesti pole valmis massiimmigratsiooniks ja ühiskonnast ei saa tankiga üle sõita."

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: