Viljandimaal hukkus tulekahjus kolm inimest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1542659400000 | amCalendar}}

Viljandimaal leidis esmaspäeva õhtul aset tulekahju, mille tagajärjel hukkus kolm inimest.

Häirekeskus sai teate põlengust Põhja-Sakala vallas Kõidama külas asuvas kortermajas kella 20.51 ajal, selgitas Lõuna päästekeskuse pressiesindaja ERR-ile.

Teate kohaselt oli kortermaja teisel korrusel tuba suitsu täis ja teataja ei pääsenud korterist välja.

Viie minutiga sündmuskohale jõudnud Suure-Jaani komando päästjad nägid, et kortermaja esimese korruse aknast oli leek väljas. Päästjad alustasid suitsusukeldustöid ja kuna kortermaja välisuks oli lukus, murti see kangiga lahti.

Päästjad tõid esimese korruse põlevast korterist välja keskealise mehe surnukeha. Esimese korruse kõrvalkorterist päästeti üks naisterahvas akna kaudu, kuna maja koridor oli suitsu täis. Põlenud korteri kohalt, teiselt korruselt toodi välja veel kaks hukkunut - keskealine mees ja eakam naine - ning kõrvalolevast korterist päästeti üks naisterahvas, samuti akna kaudu. 

Kokku hukkusid tulekahjus seega vanem naisterahvas ja kaks keskealist meest.

Kella 22.20 paiku oli tulekahju lokaliseeritud ning sündmuskohal käivad viimased kustutustööd. Tuli oli pääsenud ka vahelagedesse ning päästjad otsivad ja kustutavad tulekoldeid. Tegemist oli kahekorruselise ühe trepikojaga nelja korteriga kivimajaga. 

Päästetöid juhib kohapeal Viljandi operatiivkorrapidaja ja päästetöid viivad läbi Suure-Jaani ja Viljandi komando päästjad. Tulekahju tekkepõhjus ja asjaolud selgitatakse välja menetluse käigus. 

Kummaski korteris, kust päästjad tõid välja hukkunud inimesed, ei olnud paigaldatud suitsuandurit. Päästjad juhivad tähelepanu, et igas elamus või korteris peab olema vähemalt üks nõuetekohaselt paigaldatud ja töökorras suitsuandur, mis teatab tulekahjust juba selle varajases järgus.

Tulekahjudes on sel aastal hukkunud 37 inimest. Neist 18 on saanud surma Lõuna-Eestis juhtunud tulekahjudes. Eelmisel aastal hukkus tulekahjudes kokku 38 inimest, neist 11 Lõuna-Eestis. Kõige rohkem traagiliselt lõppevaid tulekahjusid saab alguse hooletust suitsetamisest või lahtise tule kasutamisest.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: