Kolme hukkunuga tulekahju põhjustas ilmselt rikkis elektripliit ({{commentsTotal}})

{{1542709200000 | amCalendar}}

Viljandimaal esmaspäeva õhtul kolm inimelu nõudnud põleng sai pääseteameti esialgsesel hinnagul alguse rikkest pliidi elektrisüsteemis.

Esialgu põlengu põhjuseks arvatud hooletus lahtise tulega ei osutunud õigeks, teatas päästeamet.

Põlengu põhjuse lõplikuks väljaselgitamiseks on algatatud kriminaaluurimine. Aluseks on karistusseadustiku paragrahv, mis käsitleb surma põhjustamist ettevaatamatusest.

Esmaspäeval veidi enne kella 21 sai häirekeskus teate, et Põhja-Sakala vallas Kõidama küla kortermajas on puhkenud tulekahju.

Kustutustööde käigus leiti majast kahe keskealise mehe ja ühe eaka naise surnukehad.

Põlevast majast toodi välja veel kaks eakat naist, kes tulekahjus viga ei saanud.

"Aktuaalne kaamera": hukkunuteks on eakas naine ja tema kaks poega

Viljandimaal Kõidama külas esmaspäeva õhtul puhkenud põlengus hukkus 95-aastane naine ja tema kaks poega. Majast päästetud kaks naist said teisipäeval oma koju tagasi pöörduda, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Põlenud korterites polnud suitsuandurit, samuti olid need kindlustamata.

Täpsustatud andmeil sai tuli alguse rikkest pliidi elektrisüsteemis, esialgu põlengu põhjuseks arvatud hooletus lahtise tulega ei osutunud õigeks.

Päästeameti kinnitusel nõustati selle maja elanikke kolm aastat tagasi, kuid nüüd põlenud korteritest suitsuandureid ei leitud. Kui suurt rolli mängis õnnetuses alkohol, näitab uurimine.

Vallavanem Tõnu Aavasalu kinnitas "Aktuaalsele kaamerale", et põlenud korterites elasid alkoholilembesed mehed.

"Probleemid said rohkem selgeks tänasel hommikul, kui me käisime vaatamas seda olukorda, ja siis me kuulsime naabrite käest, et tegelikult seal napsitamist on olnud ikkagi päris tihti," märkis Aavasalu.

Toimetaja: Marek Kuul, Olev KenkHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: