Soome toll kahtlustab Eesti meest huuletubaka smugeldajate juhtimises ({{commentsTotal}})

Huuletubakas ehk snus.
Huuletubakas ehk snus. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Soome toll kahtlustab Eestis elavat meest huuletubaka smugeldajate jõugu juhtimises ja umbes viie tonni tubaka smugeldamises Soome selle aasta jooksul.

Toll ütles esmaspäeval tehtud avalduses, et huuletubakat on müüdud ebaseaduslikele hulgikaupmeestele. Soome riigil on jäänud saamata umbes 2,2 miljoni euro ulatuses makse.

Soome toll kahtlustab smugeldajate jõugu juhtimises Eestis elavat keskealist meest, kes korraldas tubaka toimetamist Rootsist Naantali, Turku, Tornio ja Ylitornio piiriületuskohtade kaudu Soome.

Eeluurimine on näidanud, et huuletubakat smugeldati Rootsist veokite, pakiautode ja autosuvilatega.

Uurimise ajal konfiskeeriti Eesti smugeldajate jõugult mitu tubakalaadungit, ühtekokku üle 950 kilogrammi. Lisaks konfiskeeris Soome toll septembris ühe lao läbiotsimisel ligi 400 kg huuletubakat. Selle koguse hind tänavakaubanduses oleks olnud umbes 380 000 eurot.

Soome toll kahtlustab huuletubaka smugeldamises ühtekokku 11 isikut, kellest neli on olnud vahi all. Samuti on kinni võetud Helsingi piirkonnas tegutsenud soomlastest hulgikaupmehed.

Toll uurib juhtumit suuremahulise maksupettuse ja salakaubaveona. Eeluurimine on veel pooleli.Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: