Järvamaa haiglas viidi läbi kriisiõppus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Terviseamet ja Järvamaa haigla katsetasid, kuidas toimib koostöö kriisi-olukorras. Õppuse legendi kohaselt juhtus Järvamaal mitu sündmust, mis pani Järvamaa haigla võimekuse tõsiselt proovile.

Sisekaitseakadeemia ja PPA korraldatud õppuse legendi järgi toimetati Järvamaa haiglasse ühest hooldekodus rida mürgistusjuhtumiga patsiente ja olukord eskaleerus kiiresti, nii et juhtimise pidi üle võtma terviseamet, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Me panime Järvamaa haiglale oluliselt suurema mahu töökoormust peale ja see oligi see treenimise koht, kuidas suudab Järvamaa haigla olukorda tuvastada ja leida lahendusi. Tegime haiglas ka väikse elektrikatkestuse, tõime sinna veel ka väga raskeid patsiente, kes olid kuulihaavadega, kuni selle mürgistusjuhtumini välja," rääkis õppusest PPA kriisireguleerimise meeskonna juht Marti Magnus.

Terviseameti peadirektori Merike Jürilo sõnul oli õpetlik vaadata, kuidas saab amet hakkama olukorras, kui saabub ohuteade, kuidas moodustatakse staap ning suheldakse erinevate tervishoiasutuste ja häirekeskusega.

"Tegevused käivitusid nii nagu oleme sisemise korra järgi kokku leppinud. Ka selles mõttes läks hästi, et me tuvastasime selliseid kohti, kus meil arenguruumi ja õppimisvõimalusi, sest õppuse eesmärk on vaadata, kas reaalelus meie kokkulepped toimivad. Kas meie inimesed saavad aru, milline on nende roll," sõnas Jürilo.

Jürilo kinnitusel peab terviseamet lisaks igapäevasele ennetustegevusele olema valmis ohuolukorraks, kus peab kiiresti ja adekvaatselt korraldama abi andmist suurele hulgale haigetele.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: