Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Linnavalitsus tutvustas Viru väljaku tulevikku

Tallinna linnavalitsus plaanib koos Viru Keskusega likvideerida Viru hotelli ees oleva kõrgendiku ja lubada keskusel rajada juurdeehitus. Kava kohaselt võiks plaanitav tegevus haakuda peatänava projektiga ja valmida planeeritava peatänavaga samal ajal. Linnavalitsus on alustanud kava teostamist viielt arhitektuuribüroolt ideekavandi tellimisega.

"Viru hotell on ehitatud ajal, kus oli eesmärk inimesi võimalikult kaugele sellest hoida. Praegu on see omaaegne idee säilinud justnimelt hotelli ees, kus on küngas. Inimestel sinna nagu vahetut kontakti ei ole," rääkis Viru keskuse juht Ants Vasar.

Kui Tallinna linnavalitsuse plaan teoks saab, siis viie aasta pärast seda küngast enam ei ole ja Viru hotelli pääseb uuest, trammitee tasandil paiknevast sissepääsust.

"Viru keskusel on juba ammu plaanis peatänava projekti teostumisel avada keskus ka selles suunas; Roseni tänavalt ülekäigurada tuleks siis otse, inimesed saaksid joonelt siis Viru keskusesse," lausus Vasar.

Täpset lahendit kuidas asjad võiksid lähiaastatel saada ümberehitatud, veel paigas ei ole, kuid Tallinna linnavalitsuse ideekorje tulemusel on välja pakutud viis erinevat võimalust.

Tallinna linna peaarhitekt Endrik Mänd selgitas, et kõik tööd leidsid, et täiendava mahu korral võiks see jääda Viru hotelli ja Viru keskuse vahelisele alale. "Oli ka töid, kes pakkusid lisamahtu Tammsaare pargi poolsele küljele, oli töid, mis nägid seda lisamahtu pigem, sellise arhitektuurse dominandina, või maamärgina küll leides ka sellele funktsionaalseid toimivaid lahendusi. Ja oli ka arhitekte, kes tegid ettepaneku lisada Virule veel üks torn, aga nagu ma ütlesin, see ei olnud tegelikult selle võistluse eesmärk ja mida tegelikult juurde ehitada saab, see on järgnevate ettappide lahendada," rääkis Mänd.

Ka erinevad arhitektid nõustusid, et Viru hotelli esise tuleks ümber ehitada.

Eesti Arhitektide Liidu president Katrin Koov ütles, et Viru keskuse ja hotelli sissepääsud peaksid ka ulatuma tänava tasapinnani. "Siia tuleb uus lahendus välja mõelda kindlasti, aga seda peaks tegema koostöös peatänava autoritega," sõnas ta.

Lähiajal plaanib linnavalitsus ideekorje tulemusi tutvustada huvitatud osapooltele ja ka avalikkusele. Samuti pannakse kava kohaselt valminu tööd välja Viru keskusesse.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: