Valitsus kiidab heaks 3 miljoni euro suuruse sissemakse Maailmapanka ({{commentsTotal}})

Toomas Tõniste
Toomas Tõniste Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Rahandusminister Toomas Tõniste teeb valitsusele ettepaneku suurendada Eesti osalust rahvusvahelises sekonstruktsiooni- ja arengupangas (The International Bank for Reconstruction and Development, IBRD) 202 aktsia võrra.

Eesti sissemakstav osa on 3 370 542 USD (ligi 2,97 miljonit eurot). Osaluse suurendamise sissemakseid tehakse alates 2020. aastast kuni 5 aasta jooksul (ligi 594 190 eurot aastas).

Osaluse suurendamisega on arvestatud riigi 2019-2022 eelarvestrateegias.

Praegu on Eesti osaluse suuruseks 1170 aktsiat, mille väärtuseks on 141,1 miljonit dollarit.

Kapitali suurendamise eesmärk on reageerida panga klientide kasvavatele vajadustele. Rahandusministeeriumi teatel aitab osaluse suurendamine kaasa Eesti püüdlusele suurendada ametliku arenguabi rahastamist.

Panga kaudu on Eestil võimalik mõjutada ka neid riike ja piirkondi, kus Eesti kahepoolse arengukoostöö osakaal on väike või olematu.

Panga eesmärk on vaesuse vähendamine ning inimeste elustandardi parandamine oma liikmesriikides ja selle saavutamiseks pakutakse finants- ja nõustamisteenuseid. Eesti astus panga liikmeks 22. aprillil 1992.

Valitsuse otsuse peab heaks kiitma ka riigikogu.

Toimetaja: Priit LutsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: