Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Autorite ühing saavutas Eesti Meediaga kokkuleppe tasude vaidluses

Kalev Rattus.
Kalev Rattus. Autor/allikas: SCANPIX / EESTI MEEDIA

Autoritasude maksmise põhimõtete üle vaidlust pidanud Eesti Autorite Ühing (EAÜ) ja AS Eesti Meedia jõudsid mõlemaid osapooli rahuldavale kokkuleppele ning allkirjastasid lepingu.

"Eesti Meedia maksis tagantjärgi ära kogu 2018. aasta tasu, mis seni oli vaidluse tõttu maksmata. Edasi on leping sõlmitud järgneva viie aasta kohta," ütles EAÜ juht Kalev Rattus neljapäeval ERR-ile.

"Summat, mis nad maksid / maksavad, ma ei saa öelda, aga tasu on protsendipõhine ja see on 1,9 protsenti nende eetriaja müügist," selgitas Rattus.

AS Eesti Meedia teatas, et pole kunagi vastustanud autoritele tasu maksmist, kuid küsimus oli tasude maksmise põhimõtetes pärast eratelekanalite lahkumist vabalevist. Vaidluses pidasid osapooled läbirääkimisi läbi Eesti Ringhäälingute Liidu, kuid need ei osutunud viljakaks.

Pärast AS-i Eesti Meedia lahkumist Eesti Ringhäälingute Liidust asus Eesti Meedia läbirääkimistesse juba otse Eesti Autorite Ühinguga ning jõudis autoritasude suuruse osas ka operatiivselt kokkuleppele, teatas ettevõte.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: