Eesti Meedia lahkus ringhäälingute liidust

Stuudiomikrofon.
Stuudiomikrofon. Autor/allikas: Arne Holm/ERR

Pärast viimast Eesti Ringhäälingute Liidu üldkoosolekut otsustas Eesti Meedia organisatsioonist aasta lõpuks lahkuda.

Ringhäälingute liidu juhatuse esimees Toomas Vara ütles ERR-ile, et suuremat tüli liikme lahkumisele ei eelnenud.

"See sündis pärast viimast ringhäälingute liidu üldkoosolekut. Meil olid tõepoolest mõned erimeelsused tuleviku osas, et kuidas peaks mõned protseduurid käima. Sellele siis reageeris - nüüd vist võib juba öelda endine - Eesti Meedia tegevjuht Sven Nuutmann, kes ütles, et nemad lahkuvad," meenutas Vara.

"Eesti Meedia arvas, et paljudest väiksematest ringhäälinguorganisatsioonidest võiks neil kui suurel meediamajal olla ringhäälingute liidu otsustes suurem roll. Ülejäänud liikmed polnud sellega nõus," lisas ta.

Sven Nuutmann ütles ERR-ile, et Eesti Meedia esitas avalduse liidust väljaastumiseks ning aasta lõpuks sealt ka lahkutakse.

Põhjus on Nuutmanni sõnul lihtne: sellisel liidul on mõte ainult siis, kui see reaalselt toimib konkreetse tegevusvaldkonna arendamisel.

Olukorras, kus liidus konkureerivad raadio- ja telejaamad, peaks Eesti Meedia arvates ringhäälingute liit seisma sõltumatult liikmete eest nii suhtlemisel riigiga kui ka erinevate intellektuaalset omandit kaitsvate organisatsioonidega.

"Meie arvates pole ringhäälingute liidu tegevus viimastel aastatel olnud efektiivne selles võtmes ja Eesti Meedia on pidanud nende teemadega ise tegelema," rääkis Nuutmann.

"Pigem on ringhäälingute liit valinud autorite ühinguga, Eesti fonogrammitootjate ühinguga ja esitajate liiduga kohtu kaudu vaidlemise, mitte konstruktiivse kokkuleppe. Kohtuvaidlused ei too raha juurde," lisas ta.

Liidust välja astumise järel tekkis Eesti Meedial võimalus ise läbirääkimisi nende organisatsioonidega pidada. "Meil on kõikide nende organisatsioonidega kokkulepped sõlmitud ja selleks kulus ainult nädal. Olukordadele, millele me ei saanud aastaid abi liidust, on tänaseks lahendused leitud."

Meediakontsern plaanib edaspidi panustada rohkem Eesti ajalehtede liidule, mis saab omavahel kokku kord kuus, vahetab majandusinformatsiooni, mis on kogu tööstusharule Nuutmanni hinnangul väga vajalik, et saada aru, mis turul toimub.

"Ringhäälingute liit selleks valmis polnud, suurim raadiote grupp blokeeris selle ettepaneku," rääkis Eesti Meedia juhatuse esimees.

Eesti Meedia kontsernist kuulus ringhäälingute liitu viis raadiojaama ning mitu telekanalit. Nende seas Kuku raadio, Elmar, My Hits ning Kanal2, Kanal11 ja Kanal12.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: