Ratas osaleb Poolas ÜRO kliimakonverentsil

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Poolas toimub ÜRO kliimakonverents. Autor/allikas: Kacper Pempel/Reuters/Scanpix

Peaminister Jüri Ratas osaleb esmaspäeval Poolas Katowice linnas ÜRO kliimamuutuste konverentsi (COP24) raames toimuval riigijuhtide kohtumisel.

Kaks nädalat kestva konverentsi eesmärk on leppida kokku reeglid Pariisi kliimaleppe ellu viimiseks.

Konverentsil osaleb ligikaudu 30 000 inimest, kelle seas on nii riigijuhid kui ka valitsusasutuste, omavalitsuste, ettevõtjate ja vabaühenduste esindajad.

Ratase sõnul on kliimamuutustega toimetulekul ees olulised valikud selleks, et pärandada järgmistele põlvedele puhas ja elamiskõlblik keskkond.

"Pariisi kokkuleppe eesmärkide edukaks saavutamiseks peavad riigid ühiselt tegutsema," sõnas peaminister.

2015. aasta detsembris toimunud Pariisi kliimakonverentsil COP21 võtsid 195 riiki vastu üleilmse kokkuleppe kliima soojenemise pidurdamiseks.

Kokkuleppe peamine eesmärk on hoida maailma keskmise temperatuuri tõus pikemas perspektiivis tunduvalt alla kahe kraadi võrreldes tööstusrevolutsioonieelse ajaga ja seeläbi hoida kontrolli all ohtlikke kliimamuutusi.

Ratas naaseb Eestisse esmaspäeva õhtul. Järgnevad päevad on pühendatud ekspertide tasandil läbirääkimistele. Konverentsi teisel nädalal, 10. detsembril toimub ka ministrite kõrgetasemeline kohtumine, kus Eestit esindab keskkonnaminister Siim Kiisler.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: