Ministeerium nõuab võrdset kohtlemist politseipensioni maksmisel prokuröridele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eurod.
Eurod. Autor/allikas: ERR

Eestis on prokuröre, kel on õigus jääda politseiamentniku väljateenitud aastate pensionile ning justiitsministeerium nõuab sotsiaalkindlustusametilt nende võrdset kohtlemist politseinikega.

Politsei ja piirivalve seadus ütleb, et politseiametnikul, kellel on vähemalt 20-aastane politseiteenistuse staaž, millest viis aastat pidevat politseiteenistuse staaži eelneb vahetult pensioniõigusliku ea täitumisele, 55-aastaselt õigus väljateenitud aastate pensionile.

Politseiametnikul, kellel on vähemalt 20-aastane politseiteenistuse staaž, on pensioni suuruseks 50 protsenti tema pensioni arvutamise ametipalgast.

Sama seadus sätestab, et teenistusaeg prokurörina pärast 2004. aasta 1. juulit arvatakse politseiteenistuse staaži hulka ja see annab õiguse väljateenitud aastate pensionile, kui prokuröriteenistuse ajale eelnenud politseiteenistuse staaž on vähemalt viis aastat.

Seega on teatud tingimuste korral ka prokuröril õigus politseiametniku väljateenitud aastate pensionile.

Justiitsministeeriumile teadaolevalt on juba olemas neid endisi politseiametnikke, kellel on käesolevaks ajaks täitunud nõutav vanus 55 aastat ja kellel on koos 2004. aasta 1. juulist prokuröriteenistuses töötamisega täitunud seaduses nõutav 20-aastane politseiteenistuse staaž.

Samas saatis siseministeerium tänavu juunis politsei- ja piirivalveametile ning sotsiaalkindlustusametile kirja, milles asus seisukohale, et prokuröriteenistuses oleva endise politseiametniku politseipensioni arvutamise aluseks tuleks võtta tema viimase politseiametniku ametikoha palgamäär suuruses, mis kehtib politseipensionile minemise ajal.

Nüüd teatas justiitsministeerium, et ei saa siseministeeriumi viidatud seisukohaga nõustuda, sest regulatsioon ütleb selgelt "…viimase ametikoha…", mitte viimase "…politseiametniku ametikoha…".

"Lähtudes põhimõttest, mille kohaselt tuleb seadusi tõlgendada isiku kasuks, oleme seisukohal, et prokuröriteenistuses oleva endise politseiametniku politseipensioni arvutamise aluseks tuleks võtta tema prokuröriteenistuses makstav ametipalk suuruses, mis kehtib politseipensionile minemise ajal," kirjutas justiitsministeeriumi kantsler Tõnis Saar sotsiaalkindlustusameti juhile.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: