Eesti Pank vaeb ühe- ja kahesendiste kaotamist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Mündid.
Mündid. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti Pank on algatanud diskussiooni ühe- ja kahesendiste tuleviku üle ning võimalike ümardamisreeglite kasutuselevõtmisest, mille kohaselt toimuks kassas ostusumma matemaatiline ümardamine lähema viie sendini.

Küsimus on aktuaalne samuti Euroopa tasandil, kuna mitmed riigid, nagu Soome, Iirimaa, Belgia, Holland ja Itaalia, on ümardamisreeglid kasutusele võtnud, kirjutab Maaleht.

Eestis tuleb ümardamisreeglite kasutuselevõtmiseks muuta seadusandlust, mis eeldab, et eri huvigrupid ja Eesti elanikud toetavad ümardamisreeglite rakendamist.

Eesti Pank loodab, et ostusumma ümardamine viie sendi täpsusega on meede, mis oluliselt vähendaks nõudlust ühe- ja kahesendiste järele selliselt, et igapäevastes sularahatehingutes neid enam ei vajataks.

Kui eelmise aasta oktoobris tehtud Eurobaromeetri küsitluse andmeil toetas Eestis ümardamist 61 protsenti inimestest, siis tänavu oktoobris juba 71 protsenti.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: