Eesti Panga eelarve on 2019. aastal 22,6 miljonit eurot ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eesti Pank.
Eesti Pank. Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Eesti Panga 2019. aasta eelarve maht on 22,6 miljonit eurot, ilma sularahakuludeta kasvab keskpanga eelarve käesoleva aastaga võrreldes miljoni euro võrra ehk viis protsenti.

Koos sularahakuludega kasvab keskpanga eelarve järgmisel aastal tänavusega võrreldes 5,2 protsenti. Järgmisel aastal kulub raha 20-euroste pangatähtede ja 20-sendiste müntide tootmiseks, aga järjekordselt ka ühe - ja kahesendiste müntide juurdetellimiseks, teatas Eesti Pank neljapäeval.

Lisaks laseb Eesti Pank vermida järgmisel aastal kolm kahe-eurost mälestusmünti ja kolm hõbedast meenemünti, mis antakse välja 2019. ja 2020. aastal. 2-euroste mälestusmüntidega peab keskpank meeles emakeelse Tartu Ülikooli 100. aastapäeva, Tartu rahu 100. aastapäeva ja 200 aasta möödumist Antarktika avastamisest. Lisaks valmistab Eesti Pank ka kolm hõbedast meenemünti, mis on pühendatud Johann Voldemar Jannseni 200. sünniaastapäevale, Jüri Jaaksoni 150. sünniaastapäevale ja hansalinn Viljandile.

Tuleva aasta eelarves näeb keskpank ette 570 000 eurot Euroopa Liidu keskpankadega 22 ühise IT-süsteemi hoolduseks. Sellest kõige rohkem kulub uue väärtpaberite arveldusplatvormi TARGET2-Securities (T2S) ülalpidamiseks, mille kulusid aitavad tasa teenida väärtpaberitehingutelt võetavad teenustasud.

Lisaks teeb Eesti Pank järgmisel aastal kulutusi külaliste pääsla ja videovalvesüsteemi uuendamiseks, pressikonverentside ruumi tehnika väljavahetamiseks, sularaha sortimismasinate täiendamiseks, serverarvutite ostuks ning valvekeskuse ja arhiiviruumi ümberehitamiseks.

Eesti Panga prognoosi kohaselt on keskpanga järgmise aasta tulud 32,5 miljonit eurot, millest valdava osa moodustavad euroala keskpankade ühtse rahapoliitikaga seotud tulud. Lisaks plaanib Eesti Pank teenida tulu välisreservide haldusest ja muudest tegevustest. Keskpanga oodatav kasum on 2019. aastal 9,8 miljonit eurot.

Eesti Pangas on järgmisel aastal 235 töökohta ning palgafond kasvab kuus protsenti 10,6 miljoni euroni. See võimaldab hoida Eesti Panga töötajate palgataset ligikaudu sarnasena Tallinna finantssektoriga, millega keskpank tööturul peamiselt konkureerib, põhjendas Eesti Pank palgatõusu.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: