Šmigun-Vähi: teeme ühiskonna lödiks, kui me laste pingutamist ei väärtusta

Kristina Šmigun-Vähi.
Kristina Šmigun-Vähi. Autor/allikas: (Ülo Josing/ERR)

Reformierakonna ridades poliitikasse pürgiv olümpiavõitja Kristina Šmigun-Vähi ei pea õigeks, kui kehalise kasvatuse tunnis laste pingutamist ei hinnata, kuid samas tuleb tema sõnul hinnata iga lapse kehalist arengut individuaalselt.

Pealinn küsis Šmigun-Vähilt, kuidas ta suhtub uude suunda kooli kehalises kasvatuses, kus hindeid ei panda ja norme ei pea täitma.

"Mulle tundub, et me teeme ühiskonna lödiks, kui püüdlemist ja pingutamist ei väärtusta," vastas Šmigun-Vähi.

Samas ta lisas, et iga lapse võimeid tuleks hinnata individuaalselt, mitte ühe mõõdupuuga.

"Lapsel on ju tore näha, et ükskõik, mida elus teeme, me areneme. Näiteks kui ühel aastal jooksen kilomeetri 8 minutiga, siis järgmisel aastal 7 minutiga. Iga asja saamiseks tuleb tööd teha. Mitte et istun kuskil ja asjad kukuvad kätte. Samas peaks iga lapse võimeid hindama individuaalselt, mitte ühe mõõdupuuga."

Šmigun-Vähi hinnangul peaks igapäevane kehaline liikumine inimeste elus olema sama elementaarne, nagu magamine ja söömine.

"See peaks olema osa laste päevarutiinist. Hiljuti lugesin artiklit, kus öeldi, et tänapäeva lapsed liiguvad vähem kui vangid. See pani mõtlema," märkis ta.

Kahekordne olümpiavõitja Kristina Šmigun-Vähi kandideerib Reformierakonna nimekirjas Tallinna Kesklinna, Lasnamäe ja Pirita valimisringkonnas. Ta on ringkonnas erakonna neljas number.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: