Prantsuse taksojuht rääkis kohtumisest Strasbourg'i terroristiga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Cherif Chekatt Prantsuse politsei poolt jagatud fotol.
Cherif Chekatt Prantsuse politsei poolt jagatud fotol. Autor/allikas: AP/Scanpix

Strasbourg'is kolme inimese surmaga lõppenud terrorirünnaku korraldanud mees põgenes sündmuskohalt taksoga. Nüüd on avalikkuse ette jõudnud ka taksojuhi ütlused oma üleelamiste kohta.

Terrorist Cherif Chekatt istus taksosse relv käes, vahendas telekanal France 2 viidates oma allikatele politseis.

Taksojuht viis massitulistaja Strasbourg'i vanalinnast Neudorfi linnaossa (ehk piirkonda, kus hommikul oli Chekatti korteris toimunud läbiotsimine - Toim.) ja nende omavaheline vestlus kestis vaid mõned minutid.

"Tead, mis ma just tegin? Tapsin just inimesi. Tegin seda meie Süürias surnud vendade nimel," oli Chekatt öelnud.

Ta näitas ka taksojuhile oma käes olevat haava, mille ta oli saanud tulevahetuses julgeolekujõududega. Taksojuhi sõnul oli mees näost kaame ning paistis olevat korraga nii stressis kui ka rahulik.

Samuti rääkis mees, et politseinikud olid hommikul tema korteris läbiotsimise korraldanud ja granaadi leidnud. Temal oli õnnestunud põgeneda.

Taksojuhil õnnestus tulistajat veenda autost kiiresti väljuma. Pärast seda kihutas ta lähimasse politseijaoskonda.

Taksojuht arvas, et pääses kohtumisest eluga seetõttu, et on ka ise moslem ja tal oli autos sellele viitavaid esemeid - näiteks peegli küljes rippusid islamiusu palvehelmed.

Meediaväljaanded on rääkinud ka Chekatti naabritega, kes on märkinud, et nemad teadsid meest pigem kui tuntud pätti, mitte aga islamiradikaali.

Paljud iseloomustasid teda kui läbikukkunud kriminaali, kes oli viimasel ajal pidevalt kanepi suitsetamise ja ka õlle joomisega tegelenud. Kohalikus mošees polnud aga keegi teda näinud.

Märkimisväärne on ka see, et kolmas hukkunu, kes suri neljapäeval haiglas, oli Strasbourg'is elav afgaani juurtega mees, kolme lapse isa. Tema surma kinnitas meediale kohaliku mošee kõneisik.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: