Paide ei leia riigigümnaasiumi hoonele head asukohta ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Paide otsib lahendust, kuidas mahutada linna riigigümnaasiumi hoone. Arhitektide liit soovitab uue maja ehitada Vallimäe nõlvale ja loobuda laiendusest kutsekooli juures, kuid uuele välja pakutud kohale uus koolimaja ära ei mahu.

Sügisel alustas Paide riigigümnaasium tööd kutsekooli hoones teadmisega, et peamajja Posti tänaval kolitakse paari aasta pärast ning kutsekooli ruume kasutatakse ka edaspidi. Nüüdseks aga on linn ja haridusministeerium meelt muutnud.

"Linna seisukoht on, et riigigümnaasium peaks ikkagi saama siia Posti 12, linnasüdamesse," ütles Paide linnavolikogu esimees Aivar Tubli.

Arhitektide liit andis ministeeriumile soovituse kahel eraldi aadressil kooli mitte arendada ja leida võimalus uue koolimaja ehitamiseks Vallimäe nõlval asuva punase koolimaja külge.

Minister Mailis Reps on mõttega päri, kuid uus maja tema hinnangul Rüütli 12 kinnistule hästi ära ei mahu.

"On võimalik, aga siis ta läheb niivõrd Vallimäe sügavusse, et tema ühe õpilaskoha maksumus läheb ebaotstarbekalt kõrgeks. Nii et igal juhul on vaja kinnistut sel juhul laiendada. Kõrval on tegemist erakruntidega, nii et meil on täna vara öelda seda, millised need võimalused on, aga ka koolirahvas loomulikult eelistab seda, et ollakse ühel aadressil," kommenteeris haridus- ja teadusminister Mailis Reps "Aktuaalsele kaamerale".

Paidelane Ave Soolepp ostis punase koolimaja kõrvalkinnistu kaks aastat tagasi, remontis kehvas seisus eluruumid ja peab allkorrusel käsitöökoda. Vähemalt praegu pole ta veel valmis oma kodu riigigümnaasiumi uuele majale loovutama.

"See peab olema küll superhea pakkumine, sest mina olen oma elu siia teinud, mõelnud, planeerinud, et ma siin olen - oma kodu siia teinud, selleks ma siia tulin," põhjendab Rüütli tn 8 omanik Ave Soolepp.

Muinsuskaitseameti Järvamaa vaneminspektor Karen Klandorf ütleb, et tegemist on ajaloolise hoonega, milles on omajagu algupärast ja autentset.

"Ilmselt on lammutamise taotlus vähemalt praeguste teadmiste kohaselt küll pigem välistatud," leiab ta seetõttu.

Paide riigigümnaasium on haridus- ja teadusministeeriumi hinnangul teiste riigikoolidega võrreldes ebaõiglases seisus, kui ka tulevikus jäädakse tegutsema kahes majas.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: