Reps Aguri väljaütlemisest: need on tema isiklikud ja väga julged nägemused

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps.
Haridus- ja teadusminister Mailis Reps. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Haridusminister Mailis Repsi sõnul on endine Gustav Adolfi Gümnaasiumi direktor, haridus- ja teadusministeeriumis Tallinna riigigümnaasiumide rajajana tööle asunud Hendrik Agur ministeeriumi nimel esitanud isiklikke seisukohti.

Haridusminister Mailis Reps ütles ERR-ile edastatud kommentaaris, et Hendrik Agur avaldas sotsiaalmeedias enda isikliku ja väga julge nägemuse Tallinna koolivõrgu tuleviku kohta.

Agur teatas oma Facebooki lehel, et on asunud uues ametis pealinna riigigümnaasiumit rajama, mis asendaks enamike Tallinna koolide gümnaasiumiosa, jättes neile vaid põhiõppe.

"Riigigümnaasiumide loomise idee on eelkõige jätkusuutliku ja kaasaegse hariduse pakkumine kohaliku koolivõrgu ülevaatamise ja ümberkorraldamise raames. Loomulikult peaks tulevikus riigigümnaasiumide eeliseid pakkuma ka Eesti pealinna õpilastele," sõnas Reps.

Haridus- ja teadusministeerium on Repsi sõnul Tallinna linnaga pikalt riigigümnaasiumide loomise üle läbirääkimisi pidanud ja esialgsed kokkulepped on sõlmitud, kuid õpilaste täpne arv ja edasised sammud on alles tulevikuküsimused, mis on arutlusel.

"Kokku oleme leppinud selleski, et linn esitab oma koolivõrgu korrastamise kava 1. oktoobriks 2019. Kindlasti ei saa riigigümnaasiumid asendada enamikku Tallinna gümnaasiumidest, kus viimases kooliastmes õpib pea 9000 õpilast. Kokku on lepitud ühe kuni kolme kooli loomises, mis pole kindlasti enamik. Küll on sellisel kujul puhas gümnaasium pealinnas uuenduslik. Riigigümnaasiumid on samm selleks, et teha pealinna haridusmaastikku mitmekesisemaks ja võimalusterohkemaks," rääkis Reps.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: