Riigiametid pakuvad rekajuhtidele teekasutustasu maksmiseks SuperAlko poodi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Super Alko kauplus Ainažis.
Super Alko kauplus Ainažis. Autor/allikas: ERR

Maksu- ja tolliamet ning maanteeamet on sõlmimas teekasutustasu uue maksepunkti lepingut SIA Aldar Latviaga, mille alt tegutseb kaubamärk Super Alko.

Maanteeameti liiklusjuhtimiskeskuse juhataja Siim Vaikmaa põhjendas ERR-ile alkoholipoe valimist maksukogumiskohaks vajadusega luua suuremate piiripunktide lähedale maksepunktid, kus saab lihtsal ja kättesaadaval moel teekasutustasu maksta.

Kuigi ligi 77 protsenti tehingutest sooritatakse läbi teetasu veebiportaali, siis taolised füüsilised maksepunktid on suunatud eelkõige välismaa veokijuhtidele, kes pole tasu muid kanaleid pidi tasunud.

Ettevõttega SIA Aldar Latvia on leping töös ning seda veel allkirjastatud pole. Maksepunkt tuleks Superalko Murati-Veclaicene piiripunkti kauplusesse.

Praegu saab teekasutustasu lisaks veebiportaalile maksta näiteks Westoili tanklates, Luhama ja Koidula Collade Tolliagentuuri terminalides ning Lätis AS VIRŠI-A tanklates ja Leedus UAB Medicinos Bankas müügipunktides.

"Seega ei ole kindlasti eesmärk veoautojuhte suunata alkoholi ostma, vaid anda neile võimalus maksta teekasutustasu enne piiri ületamist," selgitas Vaikmaa.

Teekasutustasu peavad maksma kõik veoautod, mis kaaluvad rohkem kui 3,5 tonni ja sõidavad avalike teede võrgustikul. Tasu summa sõltub veoauto ja selle haagise täismassist, heitgaasiklassist ja teglede arvust.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: