Laev Wrangö on lõpuks Prangli ja Viimsi liinil tagasi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Wrangö oli tehniliste probleemide tõttu korduvalt möödunud hooajal rivist väljas.
Wrangö oli tehniliste probleemide tõttu korduvalt möödunud hooajal rivist väljas. Autor/allikas: ERR

Alates teisipäevast opereerib Viimsi ja Prangli saare vahel Kelnase-Leppneeme liinil ettevõte Tuule Liinid OÜ praamlaevaega Wrangö.

Prangli saarevanem Terje Lilleoks ütles, et nii tema kui kõik Prangli elanikud on väga rõõmsad, et Wrangö on jälle liinil tagasi ja saare elu saab normaalse järje peale. "Teisipäeval toodi tanklasse kütet, reedel tuleb suurem kaubavedu poodi."

Ühendus saarega on olnud häiritud vahelduva eduga kogu käesoleva aasta. Viimsi abivallavanem Margus Kruusmägi sõnul loodab vald, et laevaliiklus Prangli ja mandri vahel jätkub nüüdsest tõrgeteta.

Viimsi vallavalitsus selgitas, et viis läbi pakkumismenetluse tulenevalt ühistranspordiseaduse sätetest, mille kohaselt võib sõitjateveo ja sõidukiteveo puhul laeva- ja parvlaevaliikluses sõlmida riigihanke korraldamise üldpõhimõtetest lähtudes avaliku teenindamise otselepingu, aga mitte kauemaks kui kaheks aastaks.

Vallavalitsus teatas, et saatis välja pakkumiskutsed viiele ettevõttele - Tallink Grupp AS, TS Laevad OÜ, TS Shipping OÜ, Tuule Liinid OÜ ja AS Kihnu Veeteed. Laekus kaks pakkumust, mille tegid Tuule Liinid OÜ ja Kihnu Veeteed AS.

"Viimsi vallavalitsus on ette valmistamas uut avatud hankemenetlust vedaja leidmiseks Prangli saare ja mandri vahel," ütles vallavalitsuse pressiesindaja.  

24. septembril läks laev Wrangö kolmeks nädalaks korralisse dokki, kust ta pidi remonditult liinile naasma 15. oktoobril. Alustuseks venis remondiaeg algse kolme nädala asemel kaks kuud pikemaks.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: