Aastavahetus väljaspool kodu: ühe ööga saab sirgeks lüüa sadu eurosid

Kui raha on, leiab aastavahetuse ööks palju peopakkumisi. Hinnaklassid on väga erinevad.
Kui raha on, leiab aastavahetuse ööks palju peopakkumisi. Hinnaklassid on väga erinevad. Autor/allikas: Rene Suurkaev/ERR

Spaad, hotellid ja ööklubid panevad igal aastal kokku meelelahutuspakette neile, kes tahavad aastavahetust koduseinte vahelt väljas mööda saata. Nii nagu taksohinnad sööstavad kahe aasta vahetumise ööl lakke, on ka aastavahetuspakettide hinnad tavapärasest kordades kõrgema hinnaga, eriti kui on ka ööbimissoov. Samas aga erinevad paketihinnad mitu korda. ERR.ee teeb valikulise ülevaate uusaastaööl pakutavatest pidudest.

Aastavahetuspakkumised hotellides on üsna sarnased: enamasti pidulik õhtusöök, tundmatu elavat muusikat pakkuv kollektiiv, pokaal vahuveini ja ilutulestik südaööl, hommikusöök ja hiline check-out. Erinevused tulevad sellest, kas juurde pakutakse ka näiteks ööklubipileteid, kui tuntud on esineja või on ainult DJ, kas paketti on kaasatud muuhulgas lapsed või pakutakse uue aasta tähistamist kaks ööd jutti. Odavamad paketid on ka ilma õhtusöögita.

Eriti agarad pakettide koostajad on Pärnu majutuskohad, mis pea kõik pakuvad edasipidutsemiseks pileteid kas ööklubis Sugar või Vaarikas. Tartu populaarseim ööklubi on Maasikas, kuhu hotellid oma pidutsejaid peamiselt edasi saadavad.

Samuti on linnad täis pidusid neile, kes ööbimist ei vaja.

Säästueelarvelistele

Kes tahab raha kokku hoida, võib kõhu kodus täis süüa ja minna Pärnus Villa Eedenisse ainult ööbima ning edasi ööklubisse Sugar jalga keerutama. Hotell kingib pudeli vahuveini, pakub hilist hommikusööki ja lubab lahkuda tavapärasest hiljem. Sedasi saab aastavahetuse mööda saata kahe peale 69 euro eest. Koos õhtusöögiga rootsi lauas, mida saadab elav muusika, tuleb kahe peale samas välja käia juba 199 eurot.

90 euroga leiab pakkumise Tartust, kus kaks inimest saab ööbida Barclay hotellis, kus ootab ees vahuvein. Õhtusööki aga selle raha eest ei pakuta, paketis on ööklubipääsmed. Järgmisel hommikul saab hiljem süüa ja võib hiljem ära minna.

Kes aga süüa ka tahab, saab kahepeale Pärnus 109 euro eest rootsi lauas kõhu täis süüa, ööklubis jalga keerutada ja uut aastat pokaali vahuveiniga tervitada Wasa hotellis. Elavat muusikat ei pakuta, küll aga saab hommikust hiljem süüa, millele järgneb hilisem check-out. Kel aga kaaslast pole, ent on valmis üksi pidutsema, saab samas pidutseda ja ööbida 59 euro eest.

Tartus saab kogu perega (st kuni kaks last) pidutseda 140 euro eest Aleksandri hotellis. Saabujaid tervitatakse vahuveiniga, edasi jätkub pidu hotelli pubis, kus tantsuks mängib tundmatu ansambel, ent õhtusööki hinnas pole. Südaööl toimub ilutulestik ja hommikul saab hiljem nii süüa kui lahkuda.

Võrus saab Pesa hotellis vahetada aastat 145 euro eest. Kaks pidulist saavad selle eest viiekäigulise õhtusöögi koos pokaali veiniga ja käia hommikul spaas. Lahkuda võib tavapärasest hiljem pärast hilist hommikusööki.

149 euroga leiab näiteks majutuspaketi Haapsalu Promenaadi hotellis, kus kaks täiskasvanut saavad just kõige klassikalisema standardpaketi: rootsi lauaga õhtusöök, pokaal vahuveini, hommikusöök ja hiline check-out. Elavat muusikat ei lubata, lapsi pakett ei sisalda.

Kui tahta endale paremat lubada

195 euro eest saab viiekäigulise õhtusöögi, tervitusjoogi ja elava muusikaga programmi Tartu hotellis Sophia. Pidu võib jätkata ööklubis Maasikas ja hilise hommikusöögi juurde pakutakse vahuveini. Lahkuda võib hiljem.

Tavapärasest pisut erineva lähenemisega on Maria turismitalu Pärnumaal. 199 euroga saab kaks täiskasvanut saabumisel hõõgveini mandlite ja rosinatega, piduliku õhtusöögi kõrvale pakutakse koduõlut, tantsimiseks on täitsa tundmatu ansambel, mille hiljem vahetab välja retrovideodisko, aastavahetusel saab ilutulestikku ja pokaali vahuveini nautida ning kuni 5-aastased lapsed võib kaasa võtta tasuta. Vanemate laste eest küsitakse 30-35 eurot, sõltuvalt nende vanusest, vanematega ühte tuppa mahub kuni kaks last.

Pärnus võib aastavahetusöö mööda saata kahekesi näiteks 207 euro eest südalinna hotellis Pärnu, mis pakub pidutsejatele lisaks rootsi lauaga õhtusöögile ja tervitusnapsule jalakeerutuseks ansamblit Untsakad. Uut aastat võetakse vastu koos vahuveiniga, edasi suunatakse pidutsejad ööklubisse. Nagu ikka, on hommikusöök ja väljaregistreerimine hiljem.

285 euroga saab Tartus pidutseda kaks inimest, kellele pakub rootsi lauas õhtusööki restoran Polpo, kus toimub ka aastavahetusprogramm, kus astub üles laulja Margus Vaher. Aastavahetusel, nagu ikka, pokaal vahuveini, soovi korral peo jätk ööklubis Maasikas. Ööbimist pakutakse hotell Londonis, kus hommikul pakutakse hilisemat eine ja väljamöllimist. Üle 7-aastaste laste eest tuleb tasuda 50-75 eurot, sõltuvalt vanusest.

Hotell Willa Wesset on pannud kokku 315 eurot maksva paketi kahele, mis sisaldab seitsmekäigulist õhtusööki veinidega, elavat muusikat, pokaali vahuveini südaööl, ööklubipileteid, hilist hommikusööki ja check-outi ning kinkekaarti veel üheks ööks, mis lubatakse kasvõi järgmisel ööl ära kasutada. Kuni 6-aastastele lastele on ööbimine tasuta.

Tallinnas Viru hotellis on aastavahetusepidu kabareega, pakutakse rootsi lauaga õhtusööki ja lisatasu eest (10 eurot/inimene) jätkupidu ööklubis Amigo. Ööbimise ja hommikusöögiga pakett maksab kahele 408 eurot.

Laulasmaa spaahotellis saab kaks täiskasvanut pidutseda aga 438 euro eest. Paketis on tervituspokaaliga viiekäiguline õhtusöök ja südaöine ilutulestik, meelt lahutavad Elina Born ja ansambel Traffic ning DJ keerutab plaate hommikuni. Lisaks võib piiramatult vee- ja saunakeskuses aega veeta, lastele on oma programm, kuid nende pakett maksab lisaks 130 eurot. Ühte tuppa mahub lisaks vanematele üks laps. Hilist check-out'i ei pakuta, kuid soovi korral võib viibimist pikendada kahe ööni, sel juhul maksab pakett 498 eurot, ent õhtusöök on paketis vaid aastavahetusõhtul.

Kes soovib mõisas aastat vahetada, sellele pakub Vihula mõis 498 euro eest aastavahetuspidu kahele. Neljakäigulise õhtusöögi eel pakutakse tervitusjooki, laulab Koit Toome, trikke teeb mustkunstnik ja edasi taltsutab pidulisi DJ. Uut aastat tervitatakse ilutulestikuga ja järgmisel hommikul võib hiljem lahkuda.

Kui on nii aega kui raha

Kaheöiseid pakette pakuvad valdavalt Saaremaa majutuskohad. Teadagi, meretagune asi, sinna on iseäranis talvisel ajal üheks ööks minek tüütu ettevõtmine.

Soodsama paketi pakub kaheks ööks välja Johan spaahotell. Pidulik õhtusöök ja akustiline kitarrikontsert on 379-euroses paketis kahele siiski vaid aastavahetuse õhtul. Küll aga saavad külalised kaks päeva järjest piiramatult vee- ja saunakeskust kasutada ning hommikust süüa. Aastavahetuse ööl on ilutulestik ja vahuvein, ent hilist check-out'i vaikimisi ei pakuta.

Ka Värska spaahotell pakub majutust kaheks ööks, kus kaks inimest saavad 380-eurose paketi sees kakskeelse (eesti ja vene) aastavahetusprogrammi, kus kõlavad romansid ja lembelaulud ning tantsumuusikat teeb tundmatu ansambel. Õhtusööki pakutakse mõlemal õhtul, samuti on hinna sees üks lõunasöök ning mõlemad hommikusöögid. Basseine ja saunu saab kasutada piiramatult, ilutulestikku lastakse "kohaliku aja järgi". Kuni nelja-aastaste laste eest tuleb lisaks maksta 54 eurot, kuni 14-aastaste laste eest küsitakse 118 eurot, vanematele lastele kehtib täishind.

Viimsi spaahotell pakub samuti kaheöist majutuspaketti. Kaks inimest saab veeta aastavahetuse 454 euro eest, hinna sees on õhtusöök koos vahuveini ja piiramatus koguses veiniga, meelelahutusprogramm, piiramatu basseinide ja saunade külastus ja lasteprogramm. Õhtut juhib Vene teatri näitleja Nikolai Bentsler. Iga üle 3-aastase lapse eest tuleb maksta 95 eurot lisaks.

Saaremaal GOSPA-s maksab kaheöine pakett kahele täiskasvanule 580 eurot. Erinevalt enamikest pakettidest pakub GOSPA õhtusöögi kõrvale lisaks tervitusjoogile ka veini ja vahuveini. Muusikat teeb tundmatu bänd, ent ka eelneval õhtul on DJ saatel eelsoojenduspidu ja hommikusööki saab mõlemal päeval. Ülejäänud sööke hinnas pole. Lisaks saab külastada basseine ja saunu. Üle 4-aastaste laste eest tuleb tasuda 85 eurot öö kohta, kes aga soovivad kaht last eraldi tuppa majutada, peavad nende eest tasuma 505 eurot, nii et kaks ööd koos lastega läheb sel juhul kokku maksma 1085 eurot.

Kui ööbida ei taha

Iseäranis Tallinn on täis aastavahetuspidusid, mis pakuvad rikkalikku õhtusööki ja värvikat meelelahutusprogrammi. Ehkki öömaja ei pakuta, küündivad pidude hinnad kohati ööbimisega pakettideni.

Kõige soodsamat meelelahutust pakub vana-aastaõhtul Telliskivi Loomelinnakus asuv restoran Kärbes, kus kolmekäigulise õhtusöögi ja muusikalise programmi saab 59 euro eest (kahe peale 118 eurot). Muusikutest astuvad üles tuntud džässmuusikud Villu Veski ja Siim Koppel, laulab Simone Moreno Brasiiliast, õhtu jätkub DJ-dega. Kalamajale kohaselt on alternatiivina võimalik tellida sama raha eest ka veganmenüü.

Vabaduse väljakul asuv restoran Wabadus pakub 75 euro eest (kahe peale 150 eurot) neljakäigulist a la carte õhtusööki, tervitusnapsu ja meelelahutuseks Getter Jaanit ning mustkunstnikku. Piletihind kerkib pärast jõule.

Valgamaal Pühajärvel saab piduliku aastavahetuse veeta GMP Clubhoteli juurde kuuluvas restoranis, kus õhtusöök maksab 99 eurot (kahe peale 198 eurot), meelelahutuseks on elav muusika, toimub vana-aastaoksjon ja mälumäng. Sellele peole on oodatud ka lapsed, kellele pakutakse osavõttu poole hinnaga (50 eurot).

Pärnus Ammende Villas saab pidulikul õhtusöögil osaleda 99-109 euro eest (kahe peale 198 kuni 218 eurot), sõltuvalt kas on soovi tellida nelja- või kuue-käiguline õhtusöök, kuhu muuhulgas kuuluvad austrid ja šampanija. Meelelahutuseks pakutakse saksofonimuusikat ja mustkunsti ning õnnetina valamist.

Tallinnas Meritoni hotellis on kabereeõhtu rootsi lauaga, kuhu kuulub ka alkohol viinast vahuveinini. Hiljem jätkab DJ. Üritus toimub nii eesti kui vene keeles ja aastavahetust tähistatakse kaks korda - nii Vene kui Eesti aja järgi. Vanusepiiranguga (al 14 a) ürituse pilet maksab 149 eurot, VIP-lauda saab koha 159 euroga. Seega kahe peale kulub vähemalt 298 eurot. Kes aga ööbima soovib jääda, võib hotellimajutuse lisaks osta.

Tallinnas Raekoja platsil asuv restoran Troika pakub 150-eurose (kahe peale 300 eurot) hinnaga meeleolukat õhtut, kuhu kuuluvad akordioni-, bajaani- ja viiulimuusika, vene, eesti ja mustlastantsud ning õhtut juhib mustkunstnikust jõuluvana. Külalistele korraldatakse loterii, kus iga loos võidab. Rikkaliku toidulaua kõrvale kuulub kaks pokaali vahuveini, ülejäänud alkohol tuleb ise jurude osta. Ööd jääb lõpetama disko.

Rahvusooper Estonia korraldab oma traditsioonilise aastalõpuballi, kuhu saab eraldi osta nii ballipileti kui vastavalt soovile kas suupisted või mitmekäigulise õhtusöögi. Joogid tuleb eraldi juurde osta. Vastavalt valitud komponentidele läheb pidu maksma 90 kuni 196 eurot, kahe peale kokku 180 kuni 392 eurot.

Teletorni restoranis pakutakse samuti pidulikku (kohustuslik riietus: black tie) filmiteemalist kabareeõhtut, lisaks kuuekäigulist õhtusööki, hijem diskot ja aastavahetusel šampanjat. Peo lõppedes (kell 2 öösel) toimetatakse külalised bussiga kesklinna. Pilet maksab 195 eurot, seega kahepeale kokku 390 eurot.

Seega leiab aastavahetuseks meelelahutust kodust väljaspool üsna erineva rahakoti paksusega inimesi.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: