Hiiumaa volikogu parandab seadusega pahuksisse mineku järgmisel istungil ({{commentsTotal}})

Hiiumaa vallavolikogu esimees Aivar Viidik.
Hiiumaa vallavolikogu esimees Aivar Viidik. Autor/allikas: Juhan Hepner/ERR

Hiiumaa vallavolikogu esimees Aivar Viidik kutsus järgmise nädala esmaspäevaks kokku istungi, et tühistada volikogu liikmetele preemia määranud otsus.

20. detsembri istungil tegi volikogu liige Artur Valk Hiiumaa vallavolikogu päevakorrapunktis nr 21 esitatud eelnõule muudatusettepaneku maksta võrdsetel alustel teenistujatega 120 euro suurust preemiat ka volikogu liikmetele.

Volikogu hääletuse tulemusel otsustati muudatusettepanek lisada eelnõule ning tervikteksti hääletusel võeti muudetud eelnõu vastu.

Volikogu otsuse peale saatis Hiiumaa vallavolikogule märgukirja rahandusministeerium, kes teostab järelevalvet kohalike omavalitsuste üle.

Rahandusministeerium tuletas meelde, et volikogu liikmetel puuduvad seadusest tulenevad volitused iseendale preemia määramiseks ning tegemist on kehtiva õiguse rikkumisega.

Kuna antud juhul puudus üleüldse õiguslik alus volikogu liikmetele preemia maksmiseks, siis sellist otsust täitmisele pöörata ei saa.

"Seadusega vastuolu lahendamiseks tuleks Hiiumaa Vallavolikogul vastav volikogu otsus kehtetuks tunnistada osas, mis näeb ette volikogu liikmetele preemia maksmise," selgitas ministeerium.

Aivar Viidik ütles ERR-ile, et kuna volikogu otsus on osaliselt vastuolus seadusega, ei ole võimalik seda täita, mistõttu tuleb see tühistada.

"Pean volikogu otsusele antud seisukohta piisavalt autoriteetseks ja argumente piisavalt põhjendatuks, et kutsuda kokku Hiiumaa vallavolikogu istung volikogu otsuse osaliseks tühistamiseks," ütles Viidik, kes detsembrikuu volikogus nimetatud päevakorrapunkti arutelul ei osalenud, sest see puudutas ka volikogu esimehe positsiooni.

Viidik lisas, et püüab volikogu liikmeid ka mõista. "Hiidlastel on ammusest ajast põhimõte, et kiitus on nii tähtis asi, et seda ei tohi kellegi teise hoolde jätta. Eks volikogu liikmed lähtusid ka sellest. Paraku ei luba seadus selle kiitusega koos preemiat maksta," ütles Viidik.

Toimetaja: Priit LutsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: