Hiiumaa volikogu tühistas oma liikmetele preemia maksmise otsuse ({{commentsTotal}})

Foto: Juhan Hepner/ERR

Hiiumaa vallavolikogu tühistas kolmapäeval volikogu liikmetele preemia määranud otsuse, kuid opositsioon algatas ka umbusaldusavalduse volikogu esimehe Aivar Viidiku vastu.

"Opositsioon käitus klassikaliselt, leides, et kõige parem kaitse on rünnak," ütles Viidik ERR-ile. Preemiate määramise tühistamise otsuse langetas volikogu siiski üksmeelselt.

Hiiumaa 23-liikmelises vallavolikogus on võimul sotsiaaldemokraadid, koos valimisliiduga Ühine Hiiumaa. Opositsioonis on valimisliidu Kodusaar saadikud ning kahe mandaadiga esindatud Reformierakond ja ühe saadikuga Keskerakond. Umbusaldusavaldusele Viidiku vastu andsid hääle kaheksa volikogu liiget.

Mullu 20. detsembri istungil tegi reformierakondlasest volikogu liige Artur Valk Hiiumaa vallavolikogu eelnõule muudatusettepaneku maksta võrdsetel alustel teenistujatega 120 euro suurust preemiat volikogu liikmetele.

Volikogu hääletuse tulemusel otsustati muudatusettepanekut toetada ning hääletusel võeti muudetud eelnõu vastu.

Volikogu otsuse peale saatis Hiiumaa vallavolikogule märgukirja rahandusministeerium, kes teostab järelevalvet kohalike omavalitsuste üle.

Rahandusministeerium tuletas meelde, et volikogu liikmetel puuduvad seadusest tulenevad volitused iseendale preemia määramiseks ning tegemist on kehtiva õiguse rikkumisega.

Toimetaja: Indrek Kuus



Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: