Häkkerid avaldasid sadade Saksa poliitikute isikuandmeid

{{1546599600000 | amCalendar}}
Foto: Reuters/Scanpix

Häkkerid on avaldanud veebis küberrünnaku käigus saadud isiklikke materjale sadade Saksamaa poliitikute kohta. Andmelekke ohvriteks on kõigi suuremate erakondade esindajad. Ainsana on küberrünnakust puutumata jäänud protestipartei Alternatiiv Saksamaale (AfD).

Saksamaa föderaalses küberkaitseametis BSI toimus juhtunu tõttu reedel ka erakorraline koosolek ning juhtunu asjus tehakse koostöd kõigi julgeoleku- ja luureteenistustega, vahendasid Reuters, Yle, ARD jt.

Andmeleke puudutas peaegu kõiki suuremaid Saksamaa parteisid ning sisuliselt on ainsana puutumatuks jäänud paremäärmusluses ja Kremli-meelsuses süüdistatud AfD.

Häkkerid on sadade poliitikute kohta käivaid andmeid, sealhulgas koduseid aadresse, telefoninumbreid, parteisisest ja isiklikku kirjavahetust, parteide piirkondlikke nimekirju ning isikut tõendavate dokumentide koopiaid, avaldanud eelkõige Twitteris. Tähelepanuväärne on ka see, et materjale on avaldatud nö jõulukalendri formaadis.

Kuigi andmeleke jõudis laiema avalikkuseni alles neljapäeval on häkkerite Twitteri-konto kaudu lekitatud materjale avaldatud juba 2017. aasta suvest saadik. Twitteri-kontol on 16 000 jälgijat ning sellega seostatav organisatsioon registreeritud Hamburgi linnas. Häkkerite isikud ja nende motiiv on hetkel veel teadmata.

BSI kinnitusel pole häkkeritel õnnestunud tungida Saksamaa valitsuse sisevõrku.

Saksa valitsuse kõneisik lükkas varem meedias levinud väited tagasi ja rõhutas, et liidukantsler Angela Merkeli andmeid ega valitsuse salastatud andmeid pole häkkeritel õnnestunud kätte saada. Kõneisiku kinnitusel suhtub Berliin andmelekkesse väga tõsiselt.

ARD edastas, et esialgse ülevaate kohaselt pole siiski avaldatud mingeid materjale, mis paljastaksid mõne poliitiku kohta midagi inkrimineerivat.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: