Saksa AfD poliitik kandideerib eurovalimistel Lätis

AfD poliitik Waldemar Herdt.
AfD poliitik Waldemar Herdt. Autor/allikas: Bundestagi veebileht

Saksamaa protestipartei Alternatiiv Saksamaale (AfD) poliitik pürgib Euroopa Parlamenti Lätis kandideerides.

Bundestagi saadik Waldemar Herdt on Keskpartei nimekirjas teisel kohal, esimesel kohal on nimekirjas pikaaegne euroskeptik Normunds Grostinš, vahendas Läti ringhääling.

Herdt on ise pärit Kasahstani sakslaste seast ning Saksamaale kolis ta 1993. aastal.

Keskparteiga seotud Läti Keskpartei jäi oktoobris toimunud Läti parlamendivalimistel viimasele kohale kogudes vaid 0,1 protsenti häältest ehk pälvides 897 valija toetuse.

"Minult on abi palutud ja ma teen kõik mis minu võimuses, et seda väikest, konservatiivset kristlikku parteid aidata," põhjendas Herdt oma valikut sotsiaalmeedias tehtud postituses.

"Minu eesmärgiks on kasutada seda head mainet, mis meil Lätis (nagu ka mujal Balti riikides) on ning näha, kuidas mu Läti kolleegid teevad nii Brüsselis kui ka Strasbourg'is koostööd meie AfD sõpradega!" lisas ta.

Tegemist pole esimese korraga, kui Herdt Läti poliitikas kaasa lööb. Näiteks on ta teinud sotsiaalmeedias Lätile venekeelse üleskutse, kus kutsub üles ÜRO ränderaamistikust hoiduma ning räägib vajadusest kaitsta "Euroopa tsivilisatsiooni immigrantide laine eest".

2018. aasta aprillis külastas Herdt ka Venemaa poolt okupeeritud Krimmi, kus ta osales Jalta majandusfoorumil ning võttis seal sõna Venemaa-vastaste sanktsioonide lõpetamise nimel. Herdt on sarnaselt teistele AfD poliitikutele teinud korduvalt Kremli välispoliitikat toetavaid avaldusi.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: