Teised pangad ettevõtluskontot turule tooma ei kiirusta ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Rene Suurkaev / ERR

LHV tõi neljapäeval esimese pangana turule ettevõtluskonto, teistel pankadel aga sellist plaani esialgu pole, sest huvi sellise teenuse vastu pole nende hinnangul kuigi suur.

Maksu- ja tolliameti juht Valdur Laid ütles "Aktuaalsele kaamerale", et potentsiaalselt võiks ettevõtluskontot kasutada tuhandeid inimesi, kuid iseasi, kas nad kõik esimeste nädalate, päevade ja kuude jooksul ettevõtluskontole üle lähevad.

"Eks seda saab näha, aga iga inimene ükshaaval," lausus ta. "Ma ei usu, et siin riigile laekuvatest tuludest väga suurel määral rääkida saab, sest tegemist on väga väikeses ulatuses ettevõtlusega tegelevate inimestega."

Maksuamet ja LHV ei nimetanud konkreetseid eesmärke, kui palju inimesi loodetakse ettevõtluskontoga liituma saada, kuid Laid toonitas, et ei oota murrangut.

"See on lihtsalt üks lisavõimalus. See ei ole suur pauk, aga üks väike samm üldisel maksukuulekuse kasvu teel," selgitas ta.

Teised pangad peale LHV ei plaani praegu ettevõtluskonto avamist, sest osaühingu asutamine ja seeläbi maksude maksmine on nende hinnangul praegu niivõrd lihtne, et huvi sellise konto vastu pole suur.

"Eelmine aasta me küsisime ka ettevõtluskonto kohta ja paraku need vastused tulid pigem minimaalsed, see soov oli pigem väikene," tõdes SEB Baltikumi digitaalse müügi juht Edward Rebane. "Minu arvamus on see, et Eestis on tegelikult väga lihtne ettevõtet alustada, number üks. Ka aruandlus - kiitus riigile - on tehtud palju lihtsamaks. See mõttekus seal taga ei ole enam nii suur."

Swedbanki äripanganduse juht Aira Nigul-Lepp sõnas, et Eestis luuakse igal aastal üle 20 000 ettevõtte ja levinum formaat on igasugused osaühingud, mida väikesed ettevõtted ka kasutavad.

"Me ei näe klientide tugevat survet sellele teenusele, aga kindlasti vaatame, mida kliendid ootavad ja vastavalt sellele tegutseme," ütles ta.

Ettevõtluskonto on sisuliselt tavaline arvelduskonto, mille kaudu on kliendil võimalik maksud ära maksta. See on suunatud väikettevõtjatele, kelle aastane kogutulu jääb alla 40 000 euro.

Kui inimene teenib natuke raha näiteks lapsehoidjana, lund lükates või ehitus-remonditeenuseid pakkudes, siis tal tekib juurde võimalus lihtsalt maksud ära maksta. Praegu liigub selliste teenuste puhul raha tihti käest kätte.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: