Ettevõtluskontot kasutab üle 2300 inimese

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
LHV Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Pea pooleteise aastaga on Eestis avatud 2790 ettevõtluskontot, millest aktiivses kasutuses on 2350 kontot. Konto on mõeldud ettevõtjatele, kel puuduvad suured kulutused.

Eelmise aasta 10. jaanuarist alates saab avada ettevõtluskontot. Maksu- ja tolliameti füüsilise isiku tulude ja maksustamise teenuse juht Grete Urbel ütles, et ameti ning LHV Panga koostöös loodud ettevõtluskontosid on avatud kokku 2790. Selle aasta juunikuu seisuga on ettevõtluskonto kasutajaid 2350 ning kontosid 2367. Teistes pankades ettevõtluskontot avada ei saa.

Peamiselt kasutatakse ettevõtluskontot osutamaks teenuseid, millega ei kaasne pakkujale suuri kulusid – näiteks käsitöö ja kunsti müük, konsultatsiooni- ja nõustamisteenused, ehitus- ja remonditööd, disaini- ja tõlketööd või IT teenused.

Urbel sõnas, et kasutajate käibeid ei saa nemad hinnata. Ettevõtlustulu, millelt on maha arvestatud sotsiaalmaks, kogumispensioni maksed ja tulumaks, on kokku deklareeritud ligi 1,5 miljonit eurot.

Grete Urbel ütles ERR-ile, et ettevõtluskonto on kasulik inimesele, kes osutab teistele eraisikutele teenuseid tegevusaladel, millega ei kaasne otseselt kulusid, või kes müüb eraisikutele ja juriidilistele isikutele kaupu, mis on omavalmistatud või väikese materjali- või soetuskuluga. "Ettevõtjatele, kel puuduvad suured kulutused, on ettevõtluskonto pakkunud lihtsustatud ettevõtlustulude deklareerimist ning kasutajate tagasiside sellele on olnud väga hea," lisas Urbel.

Ettevõtluskontot kasutades ei pea koostama raamatupidamis- ja maksuaruandeid, sest maksukohustuse täitmine toimub ettevõtluskonto laekumiste alusel. Ettevõtluskonto omanik ei esita arveid, sest ta ei ole ettevõtja ega raamatupidamiskohustuslane.

Ettevõtlustegevuse lõpetamise või ettevõtte kasvamise tõttu on suletud 423 kontot. Ettevõtluskontodega seotud kuritegusid pole maksu- ja tolliameti andmetel toime pandud.

Toimetaja: Helen Heidemann

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: