Maksuvaba tulu ülekasutajad näevad nüüd eeldatava tagasimakse suurust

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
E-maksuametisse sisenemine. Autor/allikas: MTA kodulehekülg

Maksu- ja tolliamet (MTA) pakub esmaspäevast informatsiooni eeldatava tulumaksukohustuse kohta ehk e-maksuametist saab vaadata, kas ja kui palju tuleb ligi 60 000 inimesel tuludeklaratsiooniga riigile tagasi maksta.

Üheteistkümne kuu põhjal oli tulumaksu oodatust vähem tasunud ehk eeldatavalt peab tuludeklaratsiooniga riigile tagasi maksma 57 000 inimest summas 10,8 miljonit eurot. Nüüdseks peaks kuvatav arvutuskäik sisaldama juba kogu aasta andmeid.

Maksuvaba tulu kasutamist näeb e-maksuametis/e-tollis rubriigis "Minu sissetulekud".

"Rakenduses kuvame eeldatava tulumaksukohustuse ainult ametile deklareeritud andmete pealt," selgitas MTA pressiesindaja ERR-ile.

Lõplik tulem 2018. aasta kohta kujuneb tuludeklaratsiooni alusel, mis tuleb isikul esitada hiljemalt 01. aprilliks.

Tulemi arvutamisel võtab MTA arvesse ka kõik tehtavad mahaarvamised, mida inimesel on võimalik kasutada. Seega ei pruugi inimesel tegelikku tagasimaksekohustust tekkida.

Need pool miljonit inimest, kel on kokku tuludeklaratsiooniga saada ligi 130 miljonit eurot andmeid selle kohta, kui palju riik neile eeldatavalt tagasi maksab, seda ei näe.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: